Filtre

Akustik davullar, yüksek volümlü sesler çıkartan ve herhangi bir amfiye gerek duyulmadan çalışması mümkün olan, hem fırça bagetlerle hem de normal bagetlerle çalışması mümkün olan çalgı türüdür. Tüm enstrüman seçimlerinde olduğu gibi akustik davul seçerken de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

 

 Çalacağınız Ortama Göre Seçim Yapın

 

            Eğer bir apartman dairesinde yaşıyorsanız ve müzik aletini burada çalmayı planlıyorsanız, akustik davul çalarken zor durumda kalabilirsiniz. Çünkü dijital davul seti yerine akustik davul setleri tercih ederseniz, akustik davula susturucu gibi bir apart takılmadığından dolayı yüksek çıkan sesi engellemeniz mümkün olmayacaktır.

 

 Seçim Yaparken Markaya Takılı Kalmayın

 

            Akustik davul üreten birçok marka bulunmaktadır ancak davulun kalitesini belirleyen marka değil, davulun üretildiği ağacın yapısı ve işlenmesidir. Ayrıca çıkan ses de davuldan davula farklılık göstereceği için markadan çok sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına dikkat etmeniz, daha doğru bir ürün tercih etmenizi sağlayacaktır.

 

 Davul Setinizi Kendiniz Kurun

 

            Baterist olmayı arzu eden çoğu kişinin ilk davul tercihi hazır akustik davul setleri olmaktadır. Temel bir davul seti, ihtiyacınız olan her şeyi kapsamayabilir. Temel bir set alarak geri kalan ekipmanları, davulu çalmaya başladıktan sonra edineceğiniz tecrübe ile alabilirsiniz. Tüm ekipmanları ilk başta almak için kendinizi zorlamayın. Davul setleri temel olarak beş davuldan ve üç zilden oluşmaktadır. Kendinizi geliştirmeniz ile doğru orantılı olarak ikinci bir davul, zil veya farklı ekipmanlar alarak davul setinizi genişletebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.