Sıralama seçin
Görünüm:

Gitar çeşitlerinden biri olan ve kalın sesiyle dikkat çeken bass gitar 4 telli olan bir çalgıdır. Metal, punk, caz rock gibi müziklere giden bir enstrümandır. Konserlerde daha fazla kullanılmakta olan ve günümüzde gençlerin rağbet ettiği bir müzik aleti olarak birçok yerde çalınmaktadır. Günümüzün müziğine giden ezgilerle tercih edilmekte ve oldukça beğenilmektedir. Birden fazla enstrümana eşlik eden müzik aleti olarak kullanılan normal gitarlara göre daha kibar daha kullanışlı ve uzun sapı olan bass gitarlar elektro ve akustik olarak iki gruptadır.

 

            Elektro gitarlar manyetiklerden elektrik sinyallerin alarak sinyallerin yükseltece vurup sese çevrilmesi ile oluşmaktadır. Bas gitarların fa anahtarı ile yazılan partisyonlar ile oluşur. Günümüzde telleri 12' ye ulaşan ve perdesiz olarak kullanılan bass gitarlar yardımcı çalgı olarak görev alırlar. Gelişen teknolojik imkânlarla elektronik ve bilgisayar ile kullanılmakta olan müzik aletleri olarak günümüzde en popüler müzik aletlerinden biridir. Müzik dünyasında yer edinmiş en önemli ve tanınmış bass gitarcı müzisyenler vardır. Bütçenize en uygun fiyatlarda bulabileceğiniz bass gitar modelleri satılmaktadır.

 

            Bass gitar çeşitleri; Perdeli, perdesiz, 6 telli, 5 telli 4 telli bass gitarlar olarak bilinmektedir. En çok kullanan ve bulunanları 4 telli olan bass gitarlardır. si teli eklenerek yapılan 5 telli bass gitar çeşidinin ayarı mi- la- re- sol'dur. Beş telli olanlar ise do teli eklenmiş kalın tele doğru gider. Si-mi-la-re-sol-do olarak belirlenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.