Filtre

Piyano, geçmişten günümüze pek çok kesimin dikkatini çekmiş ve çekmekte olan, bir hayli muazzam şekilde çalınan parmak tipli çalgıların ilkidir. Siyah ve beyaz tuşlardan oluşan, diğer tüm çalgı tiplerine oranla daha farklı bir görünüme sahip olan ve yere sabitlenen çalgı türlerindendir.

 

            Oldukça büyük şekilde tasarlanmakta olan piyanoların, tonları ve ritimleri, uzun ve kısa tuşları, insanları en fazla etkileyen çalgılardan biridir. Piyano özellikle de insan sesine en fazla yakın olan tonlara sahip olduğundan dolayı, derinden etkilemesi oldukça olağandır. Piyanolar genellikle klasik olarak tercih edilmektedir ancak yeni öğrenmeye başlayanlar için dijital piyano kullanımları da oldukça geniştir. Diğer tüm çeşitlerine oranla, günümüzde de kullanımı en fazla tercih edilen çeşittir.

 

            Dijital piyano, diğer tüm türlere oranla daha kolay öğrenilmektedir. Boyut, şekil, görünüm ve çıkardığı ritmik tonlar ile diğer çeşitlerden bir adım önde olarak adlandırılmaktadır. Klasik piyanolara oranla beyaz tuşlarının sayısı 52 ve siyah tuşlarının sayısı ise 36 olarak bilinir. Daha çok müzisyenlerin ve bestecilerin kullandığı bir piyano türüdür. Tüm işlerinde kolaylık sağlayarak, hayat kurtarıcı bir piyano türü olarak da bilinmektedir.

 

            Dijital olarak tasarlanan piyanolarda, kayıt sistemleri ve alt yapı sistemleri hazır olarak bulunduğundan dolayı, yeni piyano çalmaya başlayanlar için de öğrenim kolaylığı sağlamaktadır. Çalmak istediğiniz parçanın notalarını piyanoya girerek, çalarken sizlere yardımcı olmasını sağlar ve böylece hiçbir zorlukla karşılaşmadan öğreniminizi geliştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.