Günümüzde gitar türleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi olan elektro akustik gitarlar, daha kaliteli malzemeler ile üretilmekte ve ses açısından da farklı bir etki yaratmaktadır. Genellikle sahnede çalmak için ve profesyonel alanlarda tercih edilen bir gitar türüdür. Özel gövde tasarımları ile kolay bir çalma tekniği uygulanabilmesini sağlar. Elektro gitardan akustiğe geçenler için daha uygun olan bir modeldir.

 

            Elektro akustik gitarlar için genellikle ladin ve akçaağaç malzemeleri kullanılmaktadır. Klasik gitarlara göre tasarıma daha uygun olan bu modeller, maliyet açısından da daha yüksek olsa da, performansına göre düşünüldüğü zaman karşılığını verdiği anlaşılacaktır. Dinamik tonlar alabilmek için uygun ses aralıklarına sahiptir. Elektro gitar ile akustik gitar tonlarını birleştirme özelliğinden dolayı, ses ve manyetik kontrolü de daha yüksektir. Gövde kısımları genellikle geniş olacak şekilde tasarlanmaktadır.

 

            Amfiye bağlamak için uygun sistemleri de üzerine dahil edilir. Yeni başlayanlar için 6 tel yeterli olacaktır. Bu gitar türünü satın alacak olan kişi, başka ekipmanlara da ihtiyaç duyacaktır. Amfi sistemi, teller, gitar penası ve gitar kasası, ayaklık ve akort aleti, elektro akustik gitardan daha iyi performans sağlayabilmek için temin edilmesi gereken yan ekipmanlar arasında sayılabilir.

 

            Elektro akustik gitara hakim olan kişiler, marka konusunda da iyi ürünleri tercih edebilirler. Başlangıç seviyesinde olan bireyler için ise, ortalama bir ürün de öğrenme amaçlı rahatlıkla kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.