Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 80 81 82
Toplam 1220 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 80 81 82

 Katı bir oyulmamış gövdeye sahip olan elektro gitar ürünü, klasik gitarlara göre farklı özellikler taşır. Sesler elektrik etkisi ile anfiye iletilir ve bu şekilde kullanım sağlar. Anfiye bağlanmasında kullanılan kablonun ismi de jak olarak bilinir. Manyetiklerde iletimin sağlanması açısından teller için çelik malzeme tercih edilir. Genellikle elektro gitar çalımı pena ile sağlanır.

 

             Genelde dört telli şekilde üretilir ve çok daha kalın sesler çıkması amacıyla tercih edilir. Sert müziklerin ve bestelerin yapımına elverişli bir kullanım olanağı sunar. 1950'lerde üretimine başlandığı yıllar ile birlikte, günümüzde dahi çok yaygın bir şekilde müzik dünyasında kullanılmaktadır. Daha büyük bir hâkimiyet ve pratik gerektiren bir müzik aletidir. Yarattığı sinyaller ve ses efektleri diğer gitar türlerine göre daha esnek değiştirme seçenekleri sunar.

 

            Bu nedenle de çoğu müzik türüne uyarlanabilmesi ile de bilinir. Sert sesli bir müzik aleti olarak bilinse de, sesin yumuşatılmasını sağlayan ekipmanlar ile ince bestelere uygun hale de getirilebilir. Çoğu yönden müzik için esnek bir üründür. Bilinmesi gereken en önemli detaylardan birisi de, elektro gitarların tek başına etkili olamayacağı, mutlaka diğer ekipmanları ile birlikte kullanılması gerektiğidir.

 

             Kaliteli bir ses hizmeti alabilmek için ekipmanlarını tam almak gereklidir ve bu nedenle de gitar türleri arasında en maliyetli olan da elektro gitarlar olarak bilinir. Ancak verdiği ses kalitesine değecek olan bir durumdur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.