Keman, insan sesine yakın olan çalgılardan biridir ve bu nedenle insanları derinden etkileyen ritmik tonlara sahiptir. İlk izlenimleri büyük önem taşıyan ve yeni öğrenmeye başlayanlar için kurtarıcı olan elektro kemanlar ise tamamen kolay bir şekilde öğrenime destek olmaktadır.

 

            Elektro kemanlar, keman çalmayı yeni öğrenenlere kolaylık sağlamanın yanı sıra, büyük müzisyen ve bestecilere de kolaylıklar sağlamakta ve kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Normal kemanlar gibi, yaylı çalgılar arasında yer almaktadır. Viyolon adı da verilen bu çalgı türünde, mekanizma ve varyasyonlar gerçek anlamda gelişmiş seçeneklere sahiptir. Tamamen güce, kuvvete ve sabıra ihtiyaç duymakta olan kemanların en büyük özelliği ise 4 telden oluşmasıdır. En büyük ses tonlarını da en küçük ses tonlarını da rahatlıkla çıkarabilmektedir.

 

            Bir orkestra içerisinde de, solo sahnelerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Elektro olması bir takım kolaylıkları beraberinde getirmektedir, ancak profesyonel anlamda çalınmasını istediğiniz zaman, küçük yaşlardan öğrenilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Kemanların elektro olanları da, klasik olanları da çok büyük bir anlam ifade etmektedir.

 

            Çalacağınız her parçaya biraz hüzün katarlar ve uzun süre sıkılmadan dinlemeye ve çalınmaya olanak sağlarlar. Elektro olan kemanların klasik kemanlara oranla farkları arasında kablolu olması yer almaktadır. İlk kez çalmaya başlayacağınız zaman ya da sahnede zor bir duruma düştüğünüz zaman anında sizleri bu durumdan kurtarır. Notaları otomatik olarak çıkarmanıza olanak sağlar ve çalacağınız her melodi bir su gibi akar gider.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.