Gitar standı, gitarın sağlıklı muhafaza edilmesi için gereklidir. Gitarın sürekli durduğu bir yerde bir duvara bir yüzeye yaslanmaması gerekir aksi taksirde gitarın aksamlarında kalıcı hasarlar meydana gelir. Bu sebeple gitar standları çeşitleri ona göre tasarlanmıştır. Gitarın herhangi bir yüzeye temasına engel olur ve dik durmasını sağlar. Standlar aynı zamanda müzik dükkânları için zaruridir. Teşhir raflarındaki gitarların yine zarar görmemesi için çoklu gitar standları mevcuttur. Aynı zamanda sadece sabit bir yer için değil sahne için de tasarlanmış olan gitar standları mevcuttur. Son teknolojide çeşitleri oldukça artmıştır. Seçim yaparken kaliteden ödün vermemeniz gerekir.

 

 Gitarın Sahnedeki Sunumuna Uygun Modeller

 

             Sahnede müzik aletlerinin sahne ışıkları arasındaki sunumu da önemlidir. Sahne için tasarlanmış olan gitar standları gitarın boyuna göre ayarlanabilir. Gitar çalarken standa bulunan ayak koyma aksamının yine istediğiniz boya göre ayarlanabilir olması oldukça önemlidir. Sade bir stand düşünürseniz ayak sehpasını ayrıca edinmeniz de mümkün olur. Ayak sehpaları da istediğiniz düzeye göre ayarlanabilir.

 

 Sade Bir Model Düşünürseniz

 

             Gitarınızın sadece muhafazasını sağlamak için gövde kısmından tutacak sade olan standlar daha uygun olacaktır. Bilindiği gibi gitarın sap kısmı her çeşit gitarda farklılık gösterir. Klasik gitarda farklı iken elektrogitarda daha farklı bir ölçü gerektirir bu sebeple ayarlanabilir olması çok önemlidir. Seçiminizi gitarınızın kullanım amacına uygun yapmanız en doğrusu olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.