Klasik Gitar Seçimi Ve Klasik Gitar Fiyatları

Klasik gitar konusunda öncelikli olarak akıllara gelen öğrenci gitarı konusudur. Ancak aslında gitar seçerken dikkatli bir şekilde hareket etmek ve düzenli bir şekilde davranılması gereken noktalar bulunmaktadır. Gitar konusunda tecrübe sahibi olmadan gitardan iyi anlayan biriyle birlikte gitar almak sizler için en doğru sonuçları doğuracaktır. Ama dilerseniz eğer bu konuda eğitimcilerinizden de yardım alabilirsiniz. Yani bir gitar eğitmeni sizleri doğru şekilde yönlendirebilir. Kaliteli bir gitar alacağınız zaman özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken sesini ve tonunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu anlamda dilerseniz firma ile temas kurarak firmadan daha net şekilde bilgileri almak sizler için de doğru sonuçlarını üretecektir.

Klasik Gitar Fiyatları Hakkında

Enstrüman ses üreten bir alettir ve doğal olarak da en önemli unsur kuşku yok ki sestir. Elbette ki kullanımında kullanılan malzemeler ve kullanımındaki rahatlıkla sizler için önemlidir. Klasik gitar fiyatları denildiği zaman o anlamda karşımıza birçok farklı fiyat çıkmaktadır. Cihazından kullanılan malzemelerin ellerinden burgu malzemelerine kadar her türlü değişen malzeme sayesinde fiyatları değiştirilmektedir. Görsel olarak her açıdan eksiksiz ve yerinde olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda da gövdede herhangi bir çatlak veya kırık olmaması da önemli bir gösterge olarak bulunmalıdır. Ayrıca bir gitara aldığınız zaman en önemli noktalardan biri rahat hareket etmelidir.

Seçeceğiniz gitarda öncelikli olarak bunları göz önünde bulundurmalısınız. İyi bir klasik gitar aldığınızda kullanılan ağaçlar ağırlıklı olarak sedir ve ladin ağaçlarıdır. Elbette ki bunların dışında başka araçlarda kullanılmaktadır. Ancak genel olarak karakteristik yapısı ve özellikleri bakımından bu acılar daha fazla kullanılmaktadır ladin ağacının yapısı biraz daha serttir. Sedir ağacı parlak bir ses üretir. Her iki ağacında sesi gayet iyi çıkmaktadır. Bu yüzden ağırlıklı olarak bu ağaçlarla hoş bir ton elde edilebilir.

Klasik Gitar Parçaları Hakkında

Klasik gitar alacağınız zaman en önemli noktalardan bir tanesi de klavye bölümüdür. Klavye bölümünde gül, abanoz ve akçaağaç gibi ağaçlar tercih edilmektedir. Sert ve dayanıklı ağaçlar olduğu için ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Eğer gitarla ilgili olarak uzun yıllar kullanmak ve ses kalitesinin Yitirmeden daha başarılı sonuçlar almak istiyorsanız. Rutubetli ortamlardan darbelerden korumalı aynı zamanda da direkt olarak ısıtıcıların yanında tutmalısınız. Burguların bakımlarını ihmal etmeden uzun yıllar sizlere aynı ses kalitesini kaybetmeden sonuçlar doğuracaktır.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 12 13 14

Klasik Gitar Modelleri ve Fiyatları

Klasik gitar fiyatları, gitarda kullanılan malzemeye ya da gitarın kalitesine göre değişmektedir. Gitar fiyatları ve modelleri günümüzde oldukça çeşitlidir. Hemen her yaşta herkesin ilgisini çekebilen bir enstrüman olduğu için çocuklara uygun olanları bile yapılmıştır. Gitar çalan müzisyenler müzik ekiplerinde gitarist olarak adlandırılır. Müzik için gerekli olan soft müziğin ortaya çıkmasında da oldukça ektilidir. Gitar fiyatları akustik için de aynı durum geçerlidir. Kalitesine göre fiyatlar da değişebilmektedir. Müziğe başlamak ya da hobi için müzik yapmak isteyenler için gitar, ilk tercihlerden biri olacaktır. Çalması ve yanında taşıması kolay bir müzik aleti olduğu için de geçmişten günümüze oldukça popüler bir çalgı olmuştu. Gitar akorları bugün bile internette çokça aranan notalardır. Müzik yapmak isteyen herkes bu kaynaklara kolayca ulaşabilir. Gitar kursuna giderek eğitim alarak iyi bir gitarist olmanın kapılarını açabilirsiniz. Yapı olarak altı teli bulunan gitarın, ipek üzerine sarılmış üç teli ve naylon 3 ince teli bulunur. Pena ya da parmakla bu tellere dokunarak titreşimler elde edilir. Gövdesi çeşitli ağaç türlerinden meydana gelmektedir. Ağacın kalitesi kimi zaman gitarın kalitesini de belirleyecektir. Günümüzde birçok ünlü gitar markası bulunmaktadır. Bu markalar daha çok profesyonel müzik yapanların tercihidir. Gitarın iyi bir şekilde akort edilmesi için tellerin kontrolleri yapılması şarttır. Eskimiş ve yıpranmış teller size istediğiniz sesi veremeyecektir. Başlangıç seviyesinden olanlar, gitarı hobi için çalanlar için farklı modeller de mevcuttur. Hobi olarak gitar çalanlar ise, hem arkadaş ortamlarını eğlendirecek hem de kendilerini rahatlatmış olacak. Başlangıç seviyesinde gitara başlayacak kişiler genel olarak klasik gitar fiyatları ucuz olarak arayışa girebilir. İnternet sayfamızdan bütçenize uygun olanı gitarı anında bulabilirsiniz. Klasik gitar fiyatları inceleyerek bütçenize uygun gitara anında sahip olun, müziğin keyfini yaşamaya başlayın.

Müzik aletleri deyince her zaman akla ilk gelenlerden birisi klasik gitar ürünü olmuştur. Müziğe bu aletle başlamak ise bir gelenek haline gelmiştir. Klasik gitarların müzik dünyasına giriş yapılabilmesi açısından çok faydası vardır. Sağlam bir temel oluşturma ve diğer müzik aletlerine hâkimiyet sağlama için, klasik gitar öğrenimi ile başlamak doğru bir tercih olacaktır.

             Ortalama 3,5 oktavlık bir ses genişliğine sahip olan klasik gitarların, perde sayısı da 19 adettir. Tırnaklar ya da yardımcı araçlar ile tellerin kullanımı sağlanır. Standart olan klasik gitarların toplamda 6 teli vardır. En kalın telden başlayarak sırasıyla mi, la, re, sol, si, mi sesleri çıkarırlar. Salonun akustiğine uyum sağlama konusunda da bu gitar türünden iyi bir performans alınabilir.

            Standart üretimlerin yanında farklı sayıda perde ve teller ile özel üretim klasik gitarlar da yapılabilmektedir. Ritmik melodilerin çalınma olanaklarından dolayı, aslında piyano ile yakın bir mantığa sahiptir. Beste oluşturma açısından da büyük bir esneklik sağlar. Akort cihazları ile kolaylıkla akordunun yapılabilmesinin yanında, bilen kişiler için bu akort ayarını elle yapmak da elbette mümkündür.

             Çıkan sesleri daha iyi bir şekilde kontrol etme açısından tırnak ile çalmayı tercih edenler için, tırnak uzatma durumu da söz konusudur. Böylelikle gitara olan hâkimiyet daha kısa sürede kazanılabilir. Özellikle klasik batı müziğini öğrenme açısından tırnak ile çalma yetisini kazanmak gereklidir.

          Ülkemizde sektörde büyük bir üne sahip olan ezgican müzik portföyünde bulundurduğu çeşitli müzik aletleri ile tanınmaktadır. Firma sadece müzik ürünleri satışı yapmakta olup resmi internet sitesi www.ezgicanmuzik.com.tr’dir. Ezgican müzik firmasında en çok tercih edilen ve piyasada birçok müzik türünde kullanılan klasik gitarlardır.

            Kısaca klasik gitar; gövde kısmının ortasında yuvarlak bir boşluk bulunan, sap ve gövde kısmından oluşan, teller aracılığı ile ritim alan bir müzik aletidir. Klasik gitarlar tüm gitar türlerinin temelini oluşturmaktadır. Gitarın telleri titreştiğinde gövdenin içindeki bulunan boşlukta hava da titreşir ve yuvarlak noktadan dışarı çıkarak teller aracılığı ile ritim almaktadır. Klasik gitarlarda 6 adet tel bulunmaktadır. Üç kalın ve üç ince telden oluşan klasik gitarlar kalın olanlar ipek üzerine sarılmış çelikten. İnce olanlar ise naylondan yapılmaktadır.

            Klasik gitarlar en çok Flamenko ve klasik tarz müziklerde kullanılmaktadır. Klasik gitarlar parmaklar yardımı ile çalınarak ritim almaktadır. Klasik gitarlarda sap, köprü, eşik, manyetik alan, tremolo kolu ve akort kısımları bulunmaktadır. Ezgican müzikte klasik gitarların farklı renk tasarımlarını bulabilirsiniz. Klasik gitarların sap kısımları klavye kısımları olup buralarda gitarın perdeleri bulunmaktadır. Köprü kısmında ise telleri gövdeye bağlandığı alandır. Köprü sabit ya da oynar özellikli olabilmektedir.

             Eşik ise gitarlarda tellerin akor olmadan önceki son bölgeleridir. Manyetik, tellerin titreşimlerinin algılandığı kısımlarıdır. tremolo kolu da, eşik bölümünün bitiminde bulunmaktadır. Son bölüm akort ise tellerin ritim aldığı alanlardır. Klasik gitarlar fiyat olarak ortalama fiyatları değişkenlik gösterse de Ezgican Müzik'te satışı yapılmaktadır.

Klasik gitar fiyatları konusunda zaten şunu bilmek gerekir ki bu fiyatlar bir çok şey yüzünden değişkenlik gösterebilir. Örneğin tel kalitesi, işçilik kalitesi gibi detaylar dahi burada farklılık göstermektedir. Elbette burada sizlerin talepleri de  ön plana çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak burada yeni başlayanlar için de önerilen bir gitar türü olarak bilinmektedir. Flamenko çalanlar için harika tınılarıyla ön plana çıkan gitarlarla çok rahat şekilde hareket edebilirsiniz. Geniş klavye sayesinde kolay çalışma şansı sunduğu gibi parmak uzunluğu kısa olanlar için zor da olmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.