Filtre

Müzik aletleri deyince her zaman akla ilk gelenlerden birisi klasik gitar ürünü olmuştur. Müziğe bu aletle başlamak ise bir gelenek haline gelmiştir. Klasik gitarların müzik dünyasına giriş yapılabilmesi açısından çok faydası vardır. Sağlam bir temel oluşturma ve diğer müzik aletlerine hâkimiyet sağlama için, klasik gitar öğrenimi ile başlamak doğru bir tercih olacaktır.

 

             Ortalama 3,5 oktavlık bir ses genişliğine sahip olan klasik gitarların, perde sayısı da 19 adettir. Tırnaklar ya da yardımcı araçlar ile tellerin kullanımı sağlanır. Standart olan klasik gitarların toplamda 6 teli vardır. En kalın telden başlayarak sırasıyla mi, la, re, sol, si, mi sesleri çıkarırlar. Salonun akustiğine uyum sağlama konusunda da bu gitar türünden iyi bir performans alınabilir.

 

            Standart üretimlerin yanında farklı sayıda perde ve teller ile özel üretim klasik gitarlar da yapılabilmektedir. Ritmik melodilerin çalınma olanaklarından dolayı, aslında piyano ile yakın bir mantığa sahiptir. Beste oluşturma açısından da büyük bir esneklik sağlar. Akort cihazları ile kolaylıkla akordunun yapılabilmesinin yanında, bilen kişiler için bu akort ayarını elle yapmak da elbette mümkündür.

             

             Çıkan sesleri daha iyi bir şekilde kontrol etme açısından tırnak ile çalmayı tercih edenler için, tırnak uzatma durumu da söz konusudur. Böylelikle gitara olan hâkimiyet daha kısa sürede kazanılabilir. Özellikle klasik batı müziğini öğrenme açısından tırnak ile çalma yetisini kazanmak gereklidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.