Filtre

            Ülkemizde sektörde büyük bir üne sahip olan ezgican müzik portföyünde bulundurduğu çeşitli müzik aletleri ile tanınmaktadır. Firma sadece müzik ürünleri satışı yapmakta olup resmi internet sitesi www.ezgicanmuzik.com.tr’dir. Ezgican müzik firmasında en çok tercih edilen ve piyasada birçok müzik türünde kullanılan klasik gitarlardır.

 

            Kısaca klasik gitar; gövde kısmının ortasında yuvarlak bir boşluk bulunan, sap ve gövde kısmından oluşan, teller aracılığı ile ritim alan bir müzik aletidir. Klasik gitarlar tüm gitar türlerinin temelini oluşturmaktadır. Gitarın telleri titreştiğinde gövdenin içindeki bulunan boşlukta hava da titreşir ve yuvarlak noktadan dışarı çıkarak teller aracılığı ile ritim almaktadır. Klasik gitarlarda 6 adet tel bulunmaktadır. Üç kalın ve üç ince telden oluşan klasik gitarlar kalın olanlar ipek üzerine sarılmış çelikten. İnce olanlar ise naylondan yapılmaktadır.

 

            Klasik gitarlar en çok Flamenko ve klasik tarz müziklerde kullanılmaktadır. Klasik gitarlar parmaklar yardımı ile çalınarak ritim almaktadır. Klasik gitarlarda sap, köprü, eşik, manyetik alan, tremolo kolu ve akort kısımları bulunmaktadır. Ezgican müzikte klasik gitarların farklı renk tasarımlarını bulabilirsiniz. Klasik gitarların sap kısımları klavye kısımları olup buralarda gitarın perdeleri bulunmaktadır. Köprü kısmında ise telleri gövdeye bağlandığı alandır. Köprü sabit ya da oynar özellikli olabilmektedir.

 

             Eşik ise gitarlarda tellerin akor olmadan önceki son bölgeleridir. Manyetik, tellerin titreşimlerinin algılandığı kısımlarıdır. tremolo kolu da, eşik bölümünün bitiminde bulunmaktadır. Son bölüm akort ise tellerin ritim aldığı alanlardır. Klasik gitarlar fiyat olarak ortalama 300 Türk lirası civarında ezgican müzikte satışı yapılmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.