Keman grubundan olan ve yaylı çalgılar grubuna giren 4 ya da 5 telli olup en kalın sesli olan özelliğe sahip bir çalgıdır. Biçimi kemanın büyük şeklini andırır ve çalındığı alette kemanı çalan yay olan arşe denilen parçasıdır. 18. ve 19. yüzyılda çok kullanılmış şimdilerde ise caz ve popüler müzikler de de oldukça aranılan bir enstrümantal çalgı olarak bilinir. Do tonunda düzenlenmiş olan kontrbaslar bazen Re veya da b tonunda da düzenlenmektedir. Akort edilmesi ise Mi, La, Re, Sol telleri ile olur nemli ortamdan korumak gerekir.

 

            Ortalama bir kontrat aletin boyu 180 santimetredir Orkestralarda daha çok kullanıldığı görülen kontrbaslar nadir de olsa solo performanslarda yer almaktadır. Senfoni orkestralarında da kullanılan ve birçok ünlü bestelerde kullanılan kemanın büyütülmüş bir şeklini andıran müzik aleti müzisyenler için kullanışlı ve uygun fiyatlarda satışa sunulmuştur. Müzik ve sanatın bir parçası olan müzik aleti siparişlerinizle hemen teslim edilmektedir. Uygun ödeme kolaylığı ile kargo ücreti olmadan kredi kartına peşin ya da taksit avantajları ile sahip olabileceğiniz bir üründür.

 

             Yeni başlayanla için özellikle 16 yaştan başlamak üzere öğrenmek mümkündür. Gününüzü bir kaç saatinizi ayırarak çalışıp öğrenebileceğiniz enstrümantal aleti kurs alarak kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür. Uzman eğitimcilerin verdiği hizmet ile ayrıca müzik aletlerinin kullanımı için uygun ücretlerle kurs almanız önerilmektedir. Eğitim ile birlikte sizde bu aleti çalmayı kolay bir şekilde öğrenebilirsini.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.