Akordeon Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
1 2

1822 senesinde Almanya'da bulunan akordeon, elle çalınacak biçime getirildikten sonra dünyada da hızla yayılma gösterdi. Kromatik seslerin ve basların eklenmesi ile bugünkü şeklini alan akordeon müzik aleti, körük kısmının açılıp kapanması ile kullanılabilmektedir. Alaşımlı dilciklerin yer aldığı iç sisteminde, ses oluşumu sağlanır. Omuz kısmına asılabilmesi için iki taraftan bağları bulunur. Böylelikle kullanan kişi daha rahat bir kullanım ile müzik aletine karşı hâkimiyetini kazanacaktır. Dokunakların çalınması için sağ el kullanılırken, sol el ile de hem bas düğmeleri hem de körük bölümü kullanılmalıdır.

 

            Seslerin akor halinde çıktığı bas düğmeleri bölümü sayesinde çok farklı ezgiler çalışılabilmektedir. Ayrıca ses tonunun değiştirilebilmesi için düğmeleri de bulunmaktadır. Böylelikle ses açısından esnek bir kullanım sunar. Akordeonlar, farklı büyüklüklerde üretilmektedir. Hem diatonik hem de kromatik aralıklar ile tüm dizimler içerisinde çalınma olanağı da sağlar. Ses dizisi genişliği her akordeonda aynı şekilde üretilmez. Türlerine göre ses dizisi de farklılık gösterecektir.

 

            Farklı alanlarda tercih edilen akordeonlar, konserlerde, müzikallerde, opera ve tiyatral etkinliklerde kullanılabilen bir müzik aletidir. Profesyonel bir şekilde kullanılabilmesi için erken yaşlarda öğrenilmesi şarttır. Diğer müzik aletleri ile uyumlu şekilde kullanılabilmesi de özellikle orkestralar açısından fayda sağlar. Ayrıca stüdyo ortamı kayıtlarında sesi en az değişen ve her ortamda etkisini verebilecek ses aralıklarına da sahip olması ile bilinir. Akordeonların yer aldığı ezgiler farklı tonlara sahip olması bakımından öne çıkar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.