Armstrong FL650E Yan Flüt

 2.442,60

%10 Havale-EFT İndirimi

1-3 iş gününde kargolanır

Stokta

Armstrong FL650E Yan Flüt

 2.442,60

 

 

Armstrong FL650E Yan Flüt

 

 

– Nikel-gümüş ağızlık

– Gümüş kaplama gövde ve perdeler

– Kapalı perdeler

– Mi mekanik

– G offset

– Beyaz keçe tamponlar

– D# perdesi altında modifiye edilmiş stop perdesi

– Pisoni pad ler

 

Temizleme çubuğu, temizleme bezi, kutusu ve taşıma çantası dahildir.

 

1931 yılında, son derece saygı duyulan, yetenekliliği ve kaliteli işçiliği ile bilinen C.G. Conn dükkanı ustabaşısı William Teasdale Armstrong, Elkhart, Indianada  küçük bir flüt tamircisi atölyesi kurdu.

Kısa sürede,becerisi ve yaptığı işlerin kalitesi yayıldığı için gelen talepler doğrultusunda artık profesyonel flütçülerin ihtiyaçlarını karşılayacak üretim yapması gerekiyordu.

 

Gurur verici Armstrong soyadına sahip oğlu Edward da babası kadar yetenekli ve hatta ondan daha hırslıydı.Detaylar Edward için çok önemliydi çünki babasının sahip olduğu popülarite,en ufak bir hataya yer vermemesini gerektiriyordu.

Babasından aldığı yeteneğinin yanında kaliteli işçiliği ve hırsı ile profesyonel müzisyenlere hitap ederken toplumda hızla sayısı artan öğrenci ve amatör müzisyenler için de kalite enstrumanların yokluğunu fark ederek tecrübesini bu segmentteki enstrumanlar için de kullanmaya başladı.

 

Armstrong,1970lerde İngiliz yanflüt üreticisi Albert Cooper ile yeni bir skala geliştirdi.Bu yeni skalaya göre flüt imalatçılarının A=435 olan ayar sesini  A=440 göre düzeltmeleri gerecekti.

Orta ses perdelerinde bu düzeltmeyi yaparken diğer oktavlarda akort sorunu yaşanmaya başlamıştı ta ki iş birlikleri sonucu geliştirilmiş yeni bir flüt yapana kadar…

 

Bu yeni flüt ile, ağızlık kısmı gitgide daha da incelmiş (konikleşmiş), ses deliklerinin ebatları ve yerleşim yerleri değişmişti.

Yeniden tasarlanan bu flüt,Armstrong markasının efsane olmuş öğrenci ve amatör modellerinin temelini oluşturmaktadır.

 

Bugün Armstrong flütler,dünya çapında itibara ve üne sahip olup birçok flüt eğitmeninin onayını almış ve bu eğitmenler tarafından tavsiye edilen bir flüt markası olmuştur.

 

ARMSTRONG,Amerika Birleşik Devletlerinin en eski ve en büyük müzik enstrumanı üreticisi ve distribütörlerinden olan CONN-SELMER INC. firmasının bir markasıdır.

 

Marka

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Armstrong FL650E Yan Flüt” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Taksit Seçenekleri