Çello Telleri Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3
Toplam 51 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Çello tellerinin bakımlarını düzenli olarak yapmalı ve belirli aralıklarla değiştirmelisiniz Genellikle çellonun tellerinin kopana kadar değiştirilmesine gerek olmadığı düşünülse de bu yanlıştır. Havada ki nem ve çok fazla kullanım tellerin paslanmasına neden olabilir. Bu nedenle çello telleri 6 ayda bir düzenli olarak değiştirilmelidir.

 

            Çellonuzun teli koptuysa sadece kopan teli değil takım halinde tüm teli değiştirmeniz tavsiye edilmektedir. Teli takarken kopma olduysa bu durumda tek teli değiştirebilirsiniz ama bunun haricinde bir kopma olursa set halinde teli alıp değiştirmelisiniz.

 

 Çello Teli Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 

 1-İlk olarak akort mandallarını dikkatli bir şekilde gevşetmeniz ve sonra telleri dikkatlice çıkarmanız gerekir.

 2-Yeni telleri takma işlemine başlamadan önce çellonun kuyruk bölümünde bulunan fixlerde ki vidaları yağlamalısınız. Bu işlem için gres yağı öncelikli olarak önerilmektedir. Ama gres yağı yoksa sıvı yağ veya el kremi de kullanabilirsiniz.

 3-Size yardımcı olacak önemli bir ipucu da kurşun kalemdir. Kurşun kalem ile eşikte tellerin oturmasını sağlayan çentikleri boyamanız çentiklerin daha kaygan olmasını ve tellerin buradan rahatça geçmesine yardımcı olur. Üst eşiğe de bu işlemi uygulayabilirsiniz. Ayrıca kurşun kalem ile boyamak telin kopmasını önleyerek daha uzun süreli kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

 4-Çello telleri takmaya fixin yuvasından başlamalısınız.

 5-İlk olarak do telini takarak başlamalısınız.

 6- Her teli taktıktan sonra mutlaka eşiği kontrol edip telleri hizalamalısınız.

 7-Eşiği düzeltmek için bir tahta parçası kullanabilirsiniz. Eşiğe çok hafif şekilde tahta parçası ile vurmanız işe yarayacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.