No products were found matching your selection.


Cümbüş Fiyatları ve Modelleri
Tarihi her ne kadar kesin olarak bilinmese de cümbüşler, ikinci meşrutiyetin ilanından hemen sonra özellikle saray ve halk sanat evlerinde yayılmaya başlayan enstrümanlardır. Cümbüş fiyatları ve modelleri özellikle cümbüşün kalite ve üretim araçlarındaki maliyetlere göre değişiklik göstermektedir. Osmanlı döneminde senfonik orkestradan cumhuriyetin halk evlerine kadar pek çok sanatkar alan ve kurumlarda cümbüş yer almıştır. Günümüzde cümbüş, özellikle doğu ve batı mistik müziğinde sıkça karşımıza çıkan, telli Türk Musikisi enstrümanlarından bir tanesidir. Cümbüşü Türkiye Cumhuriyeti’yle tanıştıran en önemli isim ise Zeynel Abidin’dir. 1930’lu yıllarda bir yemek esnasında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e kendi tasarımlarından olan cümbüşü tanıtan Abidin, cümbüşün her nerede olursa olsun eğlence götüreceğini ve insanlara neşe saçacağını söylemiştir. Amerikan banjosuna benzerliğiyle tanınan cümbüşler, ud gibi perdesiz olsa da 11 – 12 tele sahiptir.
Cümbüş Modelleri
Günümüzde sazbüş olarak da anılan Türk Musikisinin en değerli sazlarından cümbüş alternatif model ve üretim malzemeleriyle beraber satılmaktadır. Ezgican Müzik kalitesiyle cümbüş fiyatları ve modelleri arasında özellikle Zeynel Abidin cümbüş modelleri, ekstra işlemeli cümbüşler, cümbüş eşiği, cümbüş takozu ve cümbüş aynası gibi ekstralar da bulunmaktadır. Özellikle Erzincan yöresinde sıkça karşılaştığımız cümbüş, siyah, kırmızı gibi renk işlemelerine, standart yahut alüminyum gibi çeşitli işlemelerine de sahip modelleri bulunmaktadır. Kaliteli ve fiyatını hak eden cümbüş modellerine platformumuz üzerinde yapacağınız sorguyla ulaşabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra cümbüş modelleri kısalık ve uzunluklarına göre de değişkenlik göstermektedir. Kısa saplı ud gibi akort edilen cümbüşlerin yanı sıra ayrıca uzun saplı bağlama gibi akort edilen cümbüş modelleri de bulunmaktadır.
Cümbüş Fiyatları
İran etnik sazlarının en meşhurlarından cümbüş ile Türk etnik sazlarında en önemli yere sahip olan cümbüş performansını iranlı sanatçılarımızdan dinleyelim. Özellikle İran yöresinde de sıkça kullanılan cümbüşler, bu yörede de Türk Musiki ve eserlerinin canlanıp korunmasına yardımcı olmaktadır. Birbirinden farklı, çeşitli işlemede cümbüş modellerine, kaliteli ve uygun ödeme koşullarıyla eşsiz cümbüşlere platformumuz üzerinden ulaşabilirsiniz. Modellerimiz için www.ezgicanmuzik.com.tr adresimizi ziyaret etmeyi unutmayın.