Cümbüş Telleri Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Cümbüş, Zeynel Abidin Cümbüş tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiş olup 20. yüzyıl başlarında ortaya çıkmıştır. Cümbüş telleri değiştirilerek mandolin ve gitar olarak da kullanılabilir. Yapı olarak uda benzemektedir. Cümbüş kullanan kişiler için çeşitli yapılarda cümbüş telleri bulunmaktadır.

 

            Cümbüş kolay taşınabilen, fazla maliyeti olmayan, sapı vidalı olduğu için kolay taşınabilen ve kırılması zor bir yapıdadır. Türkiye'de bulunan çeşitleri;

 -Standart cümbüş -Saz cümbüş -Cura-saz cümbüş -Extra cümbüş -Tambur cümbüş -Gitar cümbüş -Mando cümbüş -Yaylı cümbüş -Mandolin cümbüş -Ahşap cümbüş.

 

            Cümbüş'ün teknesi yuvarlaktır ve 12 teli vardır. Sapı perdesizdir. Tellerin yapımı değişiklik gösterebilir. Cümbüş için alınacak tellerin modelleri birbirinden farklıdır. Takım halinde satılan teller olduğu gibi tek olarak da satılmaktadır. En çok tercih edilen tel olan Zeynel Abidin cümbüş teli takımıdır. Profesyonel çalgıcılara hitap eden özel tellerde yer almaktadır. Ses kalitesi gayet temiz ve güzel tonlu olarak tercih edilebilir.

 

            Bu teller iyi bir cümbüş çalgıcısının işini kolaylaştırırken kulaklara gelen sesi temizler ve iyi bir ses kalitesi sunar. Takım halinde alınabilecek krom kaplamalı sarmal teller daha çok tercih edilmektedir. Bir enstrümanda en önemli parçalarsan olan tel dayanıklı ve iyi bir maddeden yapılmış olmalıdır. Kullanımı oldukça basit olan bu teller elinizdeki cümbüşe gayet uyumlu olup size iyi bir deneyim sunacaktır. Gümüş, krom, çelik gibi birçok çeşidi olan bu teller enstrümanınıza yeni bir hava katacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.