Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Cura Bağlama Fiyatları ve Saz Modelleri
Bağlamalar tarih boyunca pek çok kurum ve sanatçı tarafından kullanılan oldukça yaygın enstrümanlardır. Ozanlar, aşıklar, şairler, pirler ve daha nice yapılar bağlama ve saz kullanımına oldukça önem vermiştir. Günümüzde cura bağlama fiyatları ve saz modelleri arasında pek çok model ve saz tipi bulunmaktadır. Cura bağlama ve sazlar özellikle Anadolu ozanları tarafından kullanılan yörük bir halk çalgısıdır. Tarih boyunca pek çok Anadolu ozanı gittikleri her yer yanlarında cura bağlamlarını da götürmüşler ve nice eserler meydana getirmişlerdir. Bu sayede cura bağlama ve sazlar günümüze kadar ulaşmış ve yaygınlaşmıştır. Günümüzde pek çok ses sanatçısı ve halk ozanı halen cura bağlama ve sazları kullanmaktadır.
Cura Bağlama Modelleri
Günümüzde bağlamalar kendi arasında pek çok tür ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle cura bağlama fiyatları ve saz modelleri boyuna, tel sayısına ve sap uzunluklarına göre değişiklik göstermektedir. Cura bağlama ve saz modelleri arasında sıkça kullanılanlar üç, dört, beş veya altı telli saz modelleridir. Bunların yanı sıra ortalama 50 cm ila 60 cm aralında boyları değişkenlik göstermektedir. Ayrıca yine cura bağlama ve saz modelleri arasında göğüs genişlikleri ortalama 15 cm ve sap uzunlukları 30 ila 40 cm arasında değişen modelleri bulunmaktadır. Cura bağlama ve saz modelleri cura bağlamanın üretilen ağaç türüne (gürgen vb.) göre de değişiklik göstermektedir. Tüm bu model ve farklılıklar cura bağlama ve saz fiyatları konusunda farklılık göstermektedir.
Cura Bağlama Fiyatları
Cura bağlama ve saz modellerinin tamamı Ezgican Müzik’te! Yılların tecrübesi ve bilgi birikimi ile en özel cura bağlamaları ve saz aşıklarını buluşturan Ezgican Müzik, uygun cura bağlama fiyatları ve dayanıklı saz çeşitleri ile size hizmet sunmaktan memnuniyet duyuyor. Siz de bir cura bağlama aşığıysanız hemen web sitemizi ziyaret ederek cura bağlama ve saz modellerini inceleyebilirsiniz! Cura bağlama modelleri, sizlere sunacağımız bağlama model ve çeşidine göre değişiklik göstermekle beraber önceliğimiz en uygun fiyata en kaliteli cura bağlama ve saz ile sizleri buluşturabilmektir.