Dijital Piyano Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5 6
Toplam 102 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Dijital Piyano Fiyatları

Dijital piyano fiyatları, birçok model ve seçenekleri ile sayfamızda yer almaktadır. Eski yüzyıllardan beri nice bestecinin ortaya çıkışı piyanolar sayesinde olmuştur. Bu sebeple temel ve müziğe başlayanların en çok kullandıkları müzik aletidir. Kullanım amacına göre birçok piyano türü mevcuttur. Kolay taşınabilir piyanolar müzisyenlerin müziklerini her yerde icra edebilmesi açısından önemlidir. En sık kullanılanlar; pnömatik piyano, elektrikli piyano, hazırlanmış piyano, duvar piyanosu, mekanik piyano ve kuyruklu piyanodur. Akustik piyano fiyatları da markasına ve modeline göre değişiklikler göstermektedir. Piyanoda beyaz ve siyah tuşlar bulunmaktadır. Bu tuşların her biri bir notayı ifade etmektedir. Tuş sayısı ortalama olarak 52 beyaz ve 36 siyah tuştan oluşmaktadır. İyi bir müzik kulağının oluşabilmesi için özellikle konservatuvara hazırlanan öğrencilerin piyano ile pratik yaptığı bilinmektedir.  Klasik piyanolar ne kadar kendine has yeri olsa da müzik aletlerinin çağın gerekliliğine uygun olarak değişmesi kaçınılmaz bir hal almıştır. Müzik kayıtlarının daha kolay ve pratik hale gelmesi amaçlanarak ortaya çıkan dijital piyano kullanım olarak da müzisyenlere rahatlık sağlamıştır. Günümüzde oldukça popüler olan piyanoların dijital versiyonları olan dijital piyanolar, müzisyenler adına pek çok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. İçinde barındırdığı kayıt sistemi sayesinde çalınan melodinin kaydının alınması ve istenildiği zaman dinlenebilir oluşu, müzisyenler tarafından ilgiyle karşılanmıştır. Ayrıca PC desteği sayesinde bilgisayara bağlayıp kolaylıkla kayıt alabilme imkanı da bulunmaktadır. Dijital piyano fiyatları, klasik piyanolara göre daha düşük maliyettedir. Bu sebeple de en çok tercih edilen piyano modellerinden biridir. Piyanoların bakımı da sesin kalitesi açısından çok mühim bir konudur. Belirli aralıklarla bakımının yapılması gerekmektedir. Dilediğiniz piyano modelini sayfamızdan inceleyerek, size uygun olanını seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Piyano, geçmişten günümüze pek çok kesimin dikkatini çekmiş ve çekmekte olan, bir hayli muazzam şekilde çalınan parmak tipli çalgıların ilkidir. Siyah ve beyaz tuşlardan oluşan, diğer tüm çalgı tiplerine oranla daha farklı bir görünüme sahip olan ve yere sabitlenen çalgı türlerindendir.

            Oldukça büyük şekilde tasarlanmakta olan piyanoların, tonları ve ritimleri, uzun ve kısa tuşları, insanları en fazla etkileyen çalgılardan biridir. Piyano özellikle de insan sesine en fazla yakın olan tonlara sahip olduğundan dolayı, derinden etkilemesi oldukça olağandır. Piyanolar genellikle klasik olarak tercih edilmektedir ancak yeni öğrenmeye başlayanlar için dijital piyano kullanımları da oldukça geniştir. Diğer tüm çeşitlerine oranla, günümüzde de kullanımı en fazla tercih edilen çeşittir.

            Dijital piyano, diğer tüm türlere oranla daha kolay öğrenilmektedir. Boyut, şekil, görünüm ve çıkardığı ritmik tonlar ile diğer çeşitlerden bir adım önde olarak adlandırılmaktadır. Klasik piyanolara oranla beyaz tuşlarının sayısı 52 ve siyah tuşlarının sayısı ise 36 olarak bilinir. Daha çok müzisyenlerin ve bestecilerin kullandığı bir piyano türüdür. Tüm işlerinde kolaylık sağlayarak, hayat kurtarıcı bir piyano türü olarak da bilinmektedir.

            Dijital olarak tasarlanan piyanolarda, kayıt sistemleri ve alt yapı sistemleri hazır olarak bulunduğundan dolayı, yeni piyano çalmaya başlayanlar için de öğrenim kolaylığı sağlamaktadır. Çalmak istediğiniz parçanın notalarını piyanoya girerek, çalarken sizlere yardımcı olmasını sağlar ve böylece hiçbir zorlukla karşılaşmadan öğreniminizi geliştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.