Divan Bağlama Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

 Divan Bağlama Modelleri Ve Fiyatları

Divan bağlama modelleri ve fiyatları konusunda en kolay ve en net tercihlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Öncelikli olarak nasıl bir bağlama çalacağınıza karar vermeniz elbette önemlidir. Bundan sonra sizlere kalan tercihinizi yaparak çalmaya başlamak olacaktır.

 

O harika sesiyle divan bağlama modelleri arasında sizler de kendinize uyan bir tını bulabilirsiniz.

 

Divan Bağlama Nedir?

 

Divan sazı aslında bağlama ailesi içerisinde büyük boy bir bağlama türü olarak bilinmektedir. Tekne boyu 48 cm ila 52 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Tel uzunluğu ise 104 cm.’den başlamaktadır. Sap boyu ise, 106 cm’dir. 3 grup ve 7 telden oluşmaktadır. Bu anlamda divan saz özellikleri denildiği zaman genel anlamda çok büyük bir bağlama olduğunu söylemek ve yazımızın başında da söylediğimiz gibi aslında ailenin en büyüğüdür desek yeri olur.

 

Üst tel la ile akort edilir. Bu anlamda buradan çıkarak diğer telleri de bu şekilde akort etme şansına sahip olabilirsiniz. Bu yüzden tercihinize uygun olarak divan bağlama seçeneği ön plana çıkabilecektir.

 

Divan Sazı Fiyatları

 

Divan sazı aynı zamanda meydan sazı olarak da bilinmektedir. Anadolu aşıklık geleneğinde ve Halk Müziği geleneğinde kullanılan divan sazı fiyatları konusunda bir çok güzel seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bunların arasında sizler de kendi bütçenize uygun olan bir saz tercih edebilirsiniz.

 

Divan bağlama fiyatları konusunda elbette bir çok farklı ve özellikli seçenek karşınıza çıkacaktır. Bunların arasında elbette ağacından seçilen tel özelliklerine kadar bir çok farklılık sizlerin karşınızda bulunacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.