Gösterilen sonuç sayısı: 4

Nakit Fiyatı

1.170,00 TL
Taksitli Fiyat 1.300,00 TL

Nakit Fiyatı

2.250,00 TL
Taksitli Fiyat 2.500,00 TL

Nakit Fiyatı

2.925,00 TL
Taksitli Fiyat 3.250,00 TL

Divan Bağlama Fiyatları ve Modelleri
Bağlamalar tarih boyunca Türk ve Anadolu musikisinin eşsiz enstrümanlarından bir tanesi olmuşlardır. Divan türü bağlamalar genellikle bağlama çeşitleri arasında en uzun boylu bağlama türleridir. Divan bağlama fiyatları ve modelleri arasında tercih yaparken özellikle bağlamanın telleri, sapı, perdeleri ve kalitesi öncelikle kontrollerden olmalıdır. Divan bağlamalar tarihten günümüze gerek Osmanlı’da ve Türk musikisinde gerekse Ortadoğu ve Anadolu devletlerinin sanat akımında büyük rol oynamışlardır. Geçmişten günümüze pek çok ozan, aşık, söz ve ses sanatçısı, divan bağlamalar eşliğinde muhteşem eserler ortaya çıkarmış ve adlarını duyurmuşlardır. Günümüzde divan bağlamalar uzunluğu ve sağlamlığıyla en çok tercih edilen bağlama türleri arasında yerini almaktadır.
Divan Bağlama Modelleri
Günümüzde sıkça tercih edilen divan bağlamalar, bağlama ailesi arasında en uzun ve en kalın ses veren bağlama çeşididir. Üçerli takımlar halindedir. Ayrıca 9 adet teli bulunmaktadır. Bunların yanı sıra divan bağlamalar ortalama 65-70 cm civarında oldukça heybetli ve uzun bağlama çeşitledir. Divan bağlama fiyatları ve modelleri söz konusu olduğunda, bağlamanın yapıldığı malzeme büyük önem taşmaktadır. Örneğin dut ağacından, cevizden ve gürgenden üretilen divan bağlamaların fiyatları değişiklik göstermektedir. Bunların yanı sıra divan bağlamada kullanılan teller, ters telleme sistemi gibi pek çok divan modeli de divan bağlama fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Halk arasında divan sazı olarak da bilinen divan bağlama modelleri, kalite ve işçiliğinin yanında bir de marka değerine göre fiyat farklılığı göstermektedir. Elbette Ezgican Müzik, işçiliği ve üretimi kaliteli, marka değeri olan en uygun fiyatlı divan bağlama ürünlerini siz değerli ziyaretçilerine sunmaktadır.
Divan Bağlama Fiyatları
Divan kelebek ağacı el yapımı profesyonel bağlama fiyatları ve modelleri. Özel üretim banından çıkan polyester cilalı ladin kapak ses tahtasına sahip abanoz klavyeli özel mihraplı 43 cm tekne boyutuna sahip divan sazımız anlaşmalı atölyelerimizde son kullanıcı testlerinden geçerek beğeninize sunulmaktadır. Özellikle orta Anadolu, Kırşehir, Ankara ve neşet ertaş düzeninde çok kullanılmakla beraber özgü sesini size en iyi teknolojik ekipmanlar ile bizzat kendi ekibimizdeki saz üstadları ve bağlama hocalarının eşsiz yorumuyla ulaştırmaktayız. Türkiye ve Avrupan’ın her yerine kargo gönderimi yapılmaktadır. Whatsapp hattımızdan geniş ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.