Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Eğitim Klavyeleri | Org Fiyatları ve Modelleri
Ülkemizde müzik denildiği zaman ilk akla gelen enstrümanlardan bir tanesi olan orglar, çeşitli nefesli ve yaylı çalgıların seslerini veren binlerce boruların birleşimiyle ortaya çıkmıştır. Orglar üzerindeki tuşlar bakımından piyanoya benzese de; piyanoda bu tuşların dizilimi tek sıra olurken, orglarda ise bu dizilim birkaç sıradan oluşur. Türk müziğinde çok önemli yere sahip olan orglar, ülkemizin yanı sıra dünya müziğinde de yerini almış durumdadır. Avrupa’da hemen her kilisede bir org bulunur ve kilise müziği için org çok önemli bir enstrümandır. Hatta bazı kiliselerde bulunan orglar devasa büyüklüktedir ve değerleri milyonlarca liradır. Orgların tarihçesi Ortaçağ’a kadar dayanır. 19. Yüzyıl sonrasında ise orgların kullanımı iyice yaygınlaşmış; kiliselerde ve konserlerde kullanılmak üzere özel maddelerden yapılan orglar üretilmeye başlanmıştır.
Eğitim Klavyeleri | Org Modelleri
Bu kadar geniş alanlarda kullanılan ve çoğu sanatçının vazgeçilmez enstrümanı haline gelen orglar, çeşitlerine ve kalitelerine göre farklılık gösterebilir. Orgları üretirken yapılan işçilik, kullanılan malzeme, üzerindeki tuş sayısı gibi birçok etken orgların kalitesini ve modellerini belirlemede en önemli etkenler haline gelir. Tabii ki her markaya özel olarak üretilen orglar ve org modelleri farklıdır. Bir org satın alacağınız zaman önünüzdeki birçok modele bakarak, hangi modelin ihtiyacınıza uygun olduğuna karar vermelisiniz. Eğer kaliteli ezgiler üretmek istiyorsanız alanında uzman bir firmayı tercih etmelisiniz. Ancak her bütçeye ve her talebe uygun org modellerinin olduğunu da unutmamalısınız.
Eğitim Klavyeleri | Org Fiyatları
Eğitim Klavyeleri ve orglar hakkında merak ettiğiniz her şeyi Ezgican Müzik aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Her bütçeye uygun, her isteğe ve talebe uygun org modellerini Ezgican Müzik’te bulabilirsiniz. Yılların bilgi birikimi ve tecrübesiyle çalışan Ezgican Müzik olarak, her türlü isteğinize karşı size hizmet sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Eğer bir eğitim klavyesi ya da org satın almak istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek kendinize en uygun modelleri bulabilirsiniz. Bütçenize ve isteklerinize göre; istediğiniz markaya ait, istediğiniz modellere sitemizden ulaşarak kendiniz veya sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.