Elektro Gitar Efektleri Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3
Toplam 54 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

 İnsanların duygu ve düşüncelerini ifade etmenin birçok yolu vardır. Yüz yıllardır müzik duyguları ifade etmenin bir yolu olarak kullanılmaktadır. Müziksiz bir dünya düşünülemez. Lise yıllarında gitar çalma arzusuna kapılmayanımız yoktur. Gitarla başlayıp elektro gitarla devam eden bir müzik hayatınız var ise müziğin ne kadar çeşitlendiğini, gitarın seslerini ve çeşitliliğine şahit olmaya başladınız demektir. Gitarınızın tellerinden çıkan seslerin bir kaç elektronik cihazla değişebileceğini biliyor muydunuz? Elektro gitar efektler denilen elektronik cihazlar sayesinde gitarınızın elektrik sinyalleri ile ürettiği sesleri değiştirebilir çeşitli sesler üretebilir özgün besteler yazabilirsiniz.

  

            Efekt Çeşitleri: Elektro gitar efektler gitarın tellerinden çıkan sinyallere etki etmelerine göre çeşitlerine ayrılırlar. Drive efektleri, filtreler, modülasyon efektler, zaman efektleri, dinamikler bu efekt türlerindendir. Her bir efekt çeşidinin mahareti bir başkadır. Drive efektleri de efekt çeşitleri gibi kendi içinde çeşitlerine ayrılmaktadır. Drive efektinin her bir çeşidi ayrı bir tonu vermekle birlikte kimi yumuşak ses, kimi yüksek ses sağlayıcısıdır. Dinamikler için ses seviyesi dengeleyicisi diyebiliriz. Filtre efekti ile gitarınızdan çıkan sesin genliği sağlanır ve aynı sesler arka arkaya tekrar eder. Zaman efektleri ise sesin istediğiniz zamanda çıkmasını sağlar, gitarınızın tellerinden çıkacak sinyale gecikme verir.

 

            Efektler gitarınızın çıkardığı seslerin tonunu değiştirerek farklı bir derinlik ve ambiyans kazandırır yaptığınız müziğe. Efektlerin kendine özgü sesleri elektro gitardan çıkan sinyallere çeşitli özellikler kazandıracak olup gitarınızdan çıkan sesi ve yaptığınız müziği eşsiz kılacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.