Flugel Horn Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Pirinçten yapılan bu enstrüman bir trompete benzemekle birlikte, daha geniş, konik bir deliğe sahip olan flugel horn, 18. yüzyılın başlarında büyük bir av kornasıydı. Taşıyıcıya "Flügelmeister" deniyordu. . Flügelmeister'in rolü avın aşamalarını yönlendirmekti. Ve Avrupa’yı kasıp kavuran 7 yıl savaşlarında orduları yönlendirmek içinde kullanılınca askeri bir müzik aleti oldu.

 

            Bugün " Flugel horn " kelimesini duyduğumuzda, çok büyük bir çanla bir kornet veya trompete benzeyen bir enstrüman düşünün. Söz konusu alet çoğunlukla Piyade-model Saxhorn'dur, çünkü bu kavram çoğunlukla kurgudur. Gerçek fluegel, neredeyse yalnızca, çok az veya hiç parlaması olmayan çok geniş bir çan içeren bir döner valfli olaydır.

 Ayrıca İngiliz tarzı pirinç bandın standart bir üyesidir ve sıklıkla cazda da kullanılır. Bazen orkestra ve konser bandı müziklerinde de görülür. Flügel'la ünlü orkestra çalışmaları arasında Igor Stravinsky, Ralph Vaughan Williams, Arturo Marquez, Michael Tippett gibi isimler de vardır. Flügelhorns bazen davul ve bugle kolordularında alto veya düşük soprano sesi olarak kullanılmıştır.

 

            Flügel ismi, Almanca kanat veya kanat anlamındadır ve muhtemelen avlanma sırasında avı çevrelemek ve avlamak için kullanılan yan manevra olarak anılır. Gerçek fluegel söz konusu olduğunda, 18. yüzyılda metalden yapılmış ve askeri manevra oluşturmak için trompet modasına sarılmıştı. 1810 yıllarında enstrümanın bu versiyonu, Dublinli enstrüman ustası Joseph Halliday'in maharetiyle anahtarlar eklendi. Fluegel ailesi, E flat soprano, B düz alto, B düz tenor (bas olarak da bilinir) ve E flat bastan oluşuyordu. Fluegelhorns da C, F, G ve A. gibi çeşitli diğer anahtarlarda yapılmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.