Gitar Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3656 ürün görüntüleniyor.

Son yıllarda özellikle gençlerin daha fazla ilgi göstermeye başladığı müzik aletlerinin başında kuşku yok ki gitar gelmektedir. Popülerliği her geçen gün artmakta ve bu şekilde de daha fazla ön plana çıkmaktadır. Elbette bu konuda sizler de seçiminizi yaparken nasıl yapmalısınız bazen aklınızda soru işareti kalabilmektedir. Bu bağlamda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Elbette bu tarz sorular ağırlıklı olarak gitara yeni başlayanların akıllarını karıştıran sorular olarak ön plana çıkmaktadır. Açık konuşmak gerekirse yıllardır gitar çalanlar zaten ellerine uygun olan gitara karar vermiş bulunmaktadır. Buna göre de çalmaya devam etmektedir. Ancak yeni başlayanlar nasıl bir gitar alacakları konusunda tamamen bir ikilemde kalmaktadır.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli hadise hangi gitarla daha rahat hareket edeceğiniz olacaktır. Ayrıca çok pahalı bir gitarla da başlamanıza gerek yok. Daha orta yollu uygun fiyatlı bir gitarla gitara merhaba diyebilirsiniz.

Gitar Fiyatı Ne Kadardır?

Gitar fiyatı konusunda özellikle yeni başlayanlar için fiyat gayet uygundur. Ancak profesyonelleştikçe istediğiniz gibi farklı modeller de ürünler de seçebilirsiniz. Zaten başlangıç gitarı olarak ağırlıklı olarak klasik gitar seçilmektedir. Elbette tellerinin çelik olmaması sizin elinize özellikle başlangıç safhasında zarar vermesinin önüne geçilmesi gibi avantajları bulunmaktadır. Bu anlamda sizler de kullanımınızı buna göre gerçekleştirebilirsiniz. Zaman ilerledikçe dilerseniz önce akustik sonrasında ise daha da ileri bir zamanda elinizin de alışma ve müzik stilinize göre bir bass gitar tercih edebilirsiniz. Elbette dediğimiz gibi burada sizlerin talepleri ve beğenileri de ön plana çıkmaktadır.

 

Gitar Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 

Gitar üzerinde kullanılan tel ve kullanıldığı ağaçtan üzerinde kullanılan cilasına kadar her şey gitarın fiyatını etkilemektedir. Bu bağlamda sizler de gitar alırken bu konularda daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok yüksek fiyatlı gitarların tel yapıları, klavye yapıları, ses yapıları da hak ettiği gibi farklılıklar göstermektedir. Kısacası gitar fiyatları konusunda sizlerin karşınıza çıkan fiyat farklılıkları aslında o gitarların kendi içerisinde kullanılan malzemelerden kaynaklı olarak yaşanan farklılıklardır. Bu bağlamda sizler de kendi bütçenize göre bir gitar seçebilirsiniz. Elbette seçenek ve tercih tamamen size kalmış bulunmaktadır.

Gitar Fiyatları ve Modelleri

Gitar fiyatları, birçok model için değişmektedir. Elektronik gitar, bass gitar, akustik gitar, klasik gitar gibi birçok modeli bulunmaktadır. Hangi tarza uygun müziği seviyorsanız ya da hangi müziği yapmak istiyorsanız emin olun size uygun mutlaka bir gitar vardır. Hemen her arkadaş ortamının da vazgeçilmez enstrümanıdır. Gitar fiyatları akustik için kalite oldukça önemlidir. Müziğe başlangıç yapanların en sık kullandığı müzik aleti olan, klasik gitar fiyatları da kalitesine göre değişebilmektedir. Artık sadece yetişkinler için değil çocuklar için farklı boylarda bile gitar üretilebilmektedir. Müziği dilerseniz hobi dilerseniz profesyonel olarak yapın, gitar ihtiyacınız olan müzik yapma tutkunuzu gerçeğe dönüştürecektir. Müzik türüne göre seçeceğiniz gitar, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir müzik aletidir. Akustik gitar daha çok blues ve pop müzik için tercih edilmektedir. Elektrogitar ise, rock müzik gibi müzik türlerinde amfi ile birlikte kullanılmaktadır. Geçmişten günümüze birçok gitarist müzik tarihinde unutulmaz yerlere gelmiştir. Gitar çalarken oluşan ritim ve ahenk müzik severleri oldukça etkilemiş ve etkilemeye de devam etmiştir. Gitarda kullanılan tellerde gitar modeline göre değişmektedir. Kullanılan materyallerden doğan farklılıklar da gitar fiyatları olarak müzik piyasasını etkilemiştir. Pek çok sebepten ötürü gitar hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemiş aksine popülerliği her geçen gün daha da artan bir enstrüman olmuştur. Müzisyenlerin de severek kullandıkları gitarda dinleyicileri en mest ettikleri anlar solo performanslardır. Ses siteminin de kalitesi ile birlikte gitar hemen her müziksever tarafından beğenilmektedir. Gitar uygun ekipmanlarla birlikte kullanılmalıdır; askı, pena ayrıca konserler için mikrofon ve ses sistemi için gerekli ekipmanlar gerekmektedir. Gitarın bakımı da önemlidir. Belirli zamanlarda tellerin değişmesi yeniden akort edilmesi gibi işlemlerden geçmesi gerekir. Beğendiğiniz gitar modeline sayfamızdan ulaşabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

             Uzun saplı ve telli bir çalgı olan gitar parmakla ya da pena ile çalınabilmektedir. 5 telli olarak Mezopotamya’da ortaya çıkmıştır. Daha sonralarında 6. tel eklenmiştir. Gitar türleri klasik, akustik, elektro, bas, lap steel ve perdesiz gitar olarak değerlendirilmektedir.

KLASİK GİTAR NEDİR?

     Kadın vücudunu anımsatan içi boş olan bir gövdeye sahip olan klasik gitar üç bas teli ipek üzerine metal sarma, diğer üç teli ise naylon olarak kullanılmaktadır. Tellerin harekete geçirilmesi sayesinde gövdenin içinde bulunan hava titreşime uğrar ve gövdede bulunan delikten dışarıya ses olarak çıkar. Tırnaklar ile rahatlıkla çalınabilmektedir.

AKUSTİK GİTAR NEDİR?

            Görünüm olarak klasik gitara benzemektedir. Gövdesi klasik gitardan biraz daha farklıdır çünkü biraz şişman ve basıktır. Çelikten yapılmış tellere sahiptir.

 ELEKTROGİTAR NEDİR?

             Katı ve oyulmamış gövdeye sahip olan elektro gitarda tellerden gelen ses elektrik sinyaline dönüştürülmektedir. Pena ile çalınması mümkündür.

 BAS GİTAR NEDİR?

             Dört adet tel bulunmaktadır ve kalın bir sese sahiptir. Çalışma şekli olarak elektro gitara benzerlik göstermektedir.

 LAP STEEL GİTAR NEDİR?

             Kucağa alınarak metal bir obje ile çalınabilen, Hawai' den çıkmış bir telli çalgıdır.

 PERDESİZ GİTAR NEDİR?

             Normal gitar ile karıştırılsa da çok farklı bir sese sahiptir. Ara seslerin yapılması için üretilmiştir. İlk olarak 1976 yılında üretilmiştir. İnsanoğlunun müziği hayatının içine yerleştirmesi ile birlikte gitarda önemli yerini almıştır. Her müzik türünde rahatlıkla kullanılabilen bir enstrümandır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.