Kabin Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 22 23 24
Toplam 469 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 22 23 24

Hepimiz müzik dinlemeyi çok severiz. Kimisi arabesk, kimisi pop, kimisi halk müziği kimisi yabancı tarzı sever tercih eder. Ancak herkesin ortak bir noktası var ki o da müziği kaliteli ve yüksek iyi bir sesle dinlemek. Arabanın bagajında, evin salonunda ya da kullanabileceğiniz her neresi varsa orada. İşte hoparlörden kaliteli ses almak için buna uygun malzemelerden yapılan bu canavarlara kabinler denir.

 

            İyi bir ustanın elinden çıkacak olan bu canavarlarla müziğin titreşimlerini midenizde dahi hissedersiniz. Bunun nedeni en doğru malzeme ile yapılan bu canavarın çıkan ses titreşimlerini havada daha iyi yayımını sağlar ve size ulaşana kadar dağılma yaşanmaz. İşte bu yüzden hoparlörden ayrılır ve bir adım öne geçerler. Bu canavarlarda 2 farklı boyda hoparlör kullanılır. Alt ta bulunan büyük hoparlörü alçak frekanslı bas yani kalın sesleri verirken üstte duran küçük hoparlörler yüksek frekanslı tiz yani ince sesleri üreterek bize ulaştırır. Ayrıca amfideki filtrelerden geçirilen ses pasif hale getirilir.

 

            Bu işle uğraşanlar arasın da kolon olarak da bilinen kabinler en iyi performansı alması için ceviz ağacından yapılırlar. Ebatları tamamen teknik hesaplamalarla belirlenmelidir. Eğer kafanıza göre yaparsanız o kolondan verim alamazsınız. Hesabı yapıp, ölçüler belirlendikten sonra büyük ve küçük hoparlörlerden kaç tane neresine yerleştirilecek ve serimi bağlanacak yoksa paralel mi bunların belirlenmesi gerekir. Belirlemeler yapıldı ve kolonu bitirdiniz. Bitti mi tabi ki hayır. Şimdi de amplifikatör ya da amfi denilen cihaz bağlanmalı ki çıkacak sesimiz bir filtreden geçirilsin. Kablolar çekildi. Ve double ya da teybe bağlandı. Şimdi keyif zamanı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.