Keman Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 9 10 11
Toplam 207 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 9 10 11

Keman Modelleri ve Fiyatları

Keman fiyatları, kemanın yapılışına ve kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yaylı çalgılar içinde görüntü olarak en zarif tutuşa sahip enstrüman olduğu söylenebilir. Keman ve keman yayı birlikte kullanılarak ses tınısı çıkarır. Keman yayları da at kılından özel olarak yapılmaktadır. Çeneden omuz arasına tutturulan kemanın, tutuşu sağlam olmalıdır; bu yüzden tutuşa dikkat edilmesi gerekir. Eskilerden beri İtalya’da gelişen ve günümüze kadar gelen kemanın, violin tarzında en yüksek sese çıkabilen özel bir müzik aletidir. Yapı olarak dört telden oluşur ve akord sesleri pesten tize doğru devam eder. Gövde kısmı en önemli parçasıdır; siyah abanoz, eşik salyangoz ve anahtar gibi yapılar başta olmak üzere toplam sekiz parçadan meydana gelmektedir. Yaklaşık olarak boyları ise 60 cm ya da 62 cm civarındadır. En iyi keman markaları yine İtalya’ da üretilen markalar olsa da günümüzde birçok keman modeli bulunmaktadır. Özellikle el yapımı keman fiyatları araştırılmaya değer en özel kemanlardan bir tanesidir. Yapımı için genellikle gül ağacından yapılanları tercih edilmektedir. Keman satın alma aşamasında size hitap eden kemanı bulmak biraz zaman alabilmektedir. Yeni keman çalmaya başlayacak kişiler için en önemli adım keman modeli seçmektedir. Klasik keman modelleri tercih edilebilir.  Birçok model ve renk seçenekleri sayesinde keman oldukça popüler hale gelmiştir. Tarz olması ve kişiliği yansıtması açısından klasik keman yerine siyah keman fiyatları da pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Birçok müzisyen için belli başlı markalar her zaman kalitesini yansıttığı için bu markaları tercih etmektedir. Keman bakımı da mutlaka belirli aralıklarda özenli bir şekilde yapılmalıdır. Bakımlı bir kemandan çıkan ses her zaman için daha kaliteli olacağı için müzisyenler de bu noktaya oldukça dikkat edecektir.

Müzik aletleri arasında en çok rağbet görenlerden birisi olarak bilinen kemanlar, ince besteler için çok uygun bir enstrümandır. Yayla çalınmakta olan kemanın çıkış yılları ise 16. yy Avrupa’sına dayanmaktadır. Göğüs kısmında yer alan delik bir f harfi biçiminde kendisini gösterir.

             Kemanlar için üretim konusunda gövde kısmı boş olacak şekilde bir tasarım uygulanır. Sesin daha tok çıkması adına bu üretim gerçekleştirilir. Eller ile perdelere basma uygulandığında farklı ses tonları elde edilmekte ve bu şekilde besteler yapılmaktadır. Pesten tize doğru olacak şekilde sol, re, la ve mi notalarını içeren 4 adet teli mevcuttur. Viyola, çello ve kontrbas aletleri de keman ailesinden sayılmaktadır.

            Farklı türleri olarak bilinir. O türlere geçmek için öncelikle kemanın öğrenilmesi ile başlamak doğru bir temel açısından önemlidir. Toplamda 60 cm uzunluğunda üretilen kemanlar, tekne kısmında 36 cm'lik bir paya sahiptir. Kemanı yapım ustaları için luthier ismi kullanılmaktadır. Gerçekten işçiliği zor olan bir müzik aleti olarak bilinir. Naif eserlerde kemansız bir beste düşünülemez. Farklı müzik türlerini değiştirme açısından da esnek bir kullanım sağlar. Birçok müzik türü içerisinde mutlaka keman sesi duyulur ve kullanılır.

             Dış etkilerden korunması açısından bir kemanın üretimi sonrasında mutlaka özel bir şekilde cilalanması gerekir. Böylelikle uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır. Kemanın kullanılmadığı zamanlarda özel kutusunda saklanması da, korunması açısından iyi bir tercih olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.