Klarnet Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3
Toplam 47 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Klarnet Modelleri ve Fiyatları

Klarnet fiyatları, klarnetlerin kalitelerine göre değişmektedir. Müzik aletleri içinde nefesli çalgıların en popülerleri arasında yer alan klarnet, kaliteli ve uygun fiyat avantajları sayesinde birçok müzisyen tarafından da kullanılmaktadır. Kimisine göre hüznün sesi olan klarnet, notalarından çıkan ses ile sizi farklı müzik yolculuklarına götürecektir. Yapı olarak metal klarnetler de zamanında oldukça sık kullanılmıştır. Ancak yapılış olarak, dayanıklı ve sert ağaç çeşitlerinden olan abanoz en çok tercih edilenler arasındadır. Bu müzik aletleri ağaçtan yapıldığı için bakımında daha titiz olmak gerekecektir. Uzun yıllar kullanım için müzik aletlerinizin bakımını da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Günümüzde bilinen birçok klarnet markası vardır. Belirli kaliteye göre ve bütçeye göre modeller arasından bazen tercih yapmak zor bir hal alabilmektedir. Klarneti ilk kez eline alacaklara önerimiz ise, seviyenize uygun seçimler yapmak olacaktır.  Yeni başlayanlar hangi klarneti almalı? Bu soruya cevap vermeden önce klarnetin farklı çeşitlerinin olduğunu bilmekte fayda vardır. Bunlardan en önemlileri; Si Bemol Klarnet diğeri ise, Sol Klarnet olmaktadır. Tınısına göre de değişiklik gösteren çeşitleri vardır. İki klarnet arasında farklar mevcuttur; Sol klarnet daha uzunken, si bemol klarnet daha kısadır. İki klarnetin mandal sıralanışı da farklılıklar içermektedir. Ses olarak ise, si bemol klarnetin sesi sol klarnete göre çok daha ince ve tiz bir sese sahiptir. Bu da tercihleri etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Burada asıl önemli nokta hangi müzik türü için seçim yapacağınızdır. Türk müziği için daha çok sol klarnet kullanılmaktadır. Batı müziğinde Jass müziğinde de bu enstrüman sıklıkla kullanılmaktadır.  Yeni başlayanlar için klarnetler bu gibi noktalara dikkat edilerek satın alınmalıdır. Bütçenize uygun aynı zamanda kaliteli bir klarnet arıyorsanız doğru sayfadasınız.

Asırlardır dillerde ve kullanımdan düşmeyen klarnetler, oldukça asil birer çalgı olarak bilinirler. Gerek kullanımı ile gerek renklerinin çeşitleri ile gerekse çıkardığı ses tonları ile bir hayli dikkat çekmektedir. Dilediğiniz her an her yerden bir klarnet temin etmek oldukça kolaydır. İster online müzik aleti mağazalarından, isterseniz de normal müzik aleti mağazalarından tüm özelliklerini dikkatli bir biçimde inceleyerek temin edebilirsiniz.

            Klarnetler genellikle diğer tüm çalgılara oranla öğrenmesi biraz daha zaman alan ancak neticesinde kişiyi oldukça memnun eden çalgılar alanına girmektedir. Üflemeli çalgıların en başında gelen klarnet, 4 ve 5 aylık bir periyod içerisinde en üst seviyeye kadar öğrenilebilmektedir. Bir kurs yardımıyla ya da tamamen kendi başınıza da öğrenebilirsiniz. Ancak sizin kendinizi geliştirmeniz, bol bol pratik yapmanız ve duyduğunuz her melodiyi çalmaya çalışmanız elbette öğrenme sürenizi kısaltır ve profesyonel olmanız için daha net bir şekilde ortaya çıkar.

            Klarnetin, farklı müzik türlerini çalabilmek için farklı çeşitleri mevcuttur. Bu çeşitler içerisinde Sol Klarnet, Si Bemol Bass, La Klarnet, Si Bemol Klarnet, Mi Bemol Klarnet, Sol G Klarnet olarak sıralanmaktadır. Kullanımı en yaygın olan ve öğrenmesi de en fazla zaman alan çeşidi Si Bemol Klarnet olarak bilinmektedir. Tüm Türkiye ve Balkan müziklerini, klarnetin tüm çeşitleri ile çalmanız ve öğrenmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken derhal bir klarnet sahibi olmak ve hız kesmeden bolca pratik yaparak çalmaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.