Kontrbas Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

 Kontrbas Fiyatları Ve Kontrbas Özellikleri

 

Kontrbas yaylı çalgılar ailesinin en kalın sesli üyesidir. 2 türü mevcuttur. Bunlardan biri 4 telli diğeri ise 5 tellidir. Kontrbas kullanılacağı ortamlar ağırlıklı olarak senfonik orkestra işlemleridir. Bu yüzden de bir çok kişi profesyonellikle çalmaktadır. Ancak güzel ve sert sesi sebebiyle bu müzik aletini çalmak isteyebilirsiniz.

 

Önemli olan istemektir ve başarmaya azmetmektir. Zor görünmesine rağmen aslında başarılı sonuçlar alabileceğiniz bir müzik aleti olarak bilinmektedir. Ağırlıklı olarak kol kuvveti, parmak kuvveti ve boy avantajı da işin içine girmektedir. Bu bağlamda kontrbas nedir konusunda keman yani daha doğrusu yaylı çalgılar ailesinin bir üyesidir denilebilir. Ses armonisi ve çalınma açısından biraz zorlukları olmasına rağmen çalanlar tarafından çok beğenilen bir müzik aletidir denilebilir.

 

Kontrbas Özellikleri Nelerdir?

 

Az önce de söylediğimiz gibi kontrbas özellikleri olarak öncelikle kalın sesli olması gelmektedir. Ayrıca 4 telli ve ya 5 telli olarak ayrılmaktadır. Burada seçenek sizlere kalmış bulunmaktadır.

 

Her iki modelde de aynı seslere ulaşma şansınız bulunmaktadır. Aslında ağırlıklı olarak 17. Ve 18. Y.y.’larda kullanılmaya başladığını da söylemek mümkün. Bu anlamda da özellikleri olan ve ses olarak yıllardır dinlenmesi kulağa hoş gelen bir enstrümandır denilebilir.

 

Kontrbas Fiyatları

 

Kontrbas fiyatları konusunda karşınıza bir çok farklı seçenek çıkmaktadır. Bu bağlamda sizler de kendinize ve bütçenize uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Bu konuda Ezgican Müzik uzman kadrosu sayesinde sizlere gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Dilerseniz telefonla ulaşırsanız eğitimciler de gereken konularda sizlere yardımcı olabilir. Bu sayede kontrbas fiyatı konusunda da net olarak istemiş olduğunuz kontrbasla ilgili fiyat alma şansına sahip olursunuz.

 

Bu konuda bir çok ayrıcalık ve fikir karşınıza çıkacaktır. Bunları çok iyi bir şekilde kullanmak ve buna göre hareket etmek gerekiyor. Bu yüzden ucuz kontrbas tercihlerinde dikkatli şekilde hareket etmek gerekli. Uygun fiyatlı kontrbas için hem daha detaylı bilgi almak hem de en doğru kontrbası bulmak için hemen arayabilir ve Ezgican Müzik’ten daha detaylı şekilde bilgi alabilirsiniz.

 

Keman grubundan olan ve yaylı çalgılar grubuna giren 4 ya da 5 telli olup en kalın sesli olan özelliğe sahip bir çalgıdır. Biçimi kemanın büyük şeklini andırır ve çalındığı alette kemanı çalan yay olan arşe denilen parçasıdır. 18. ve 19. yüzyılda çok kullanılmış şimdilerde ise caz ve popüler müzikler de de oldukça aranılan bir enstrümantal çalgı olarak bilinir. Do tonunda düzenlenmiş olan kontrbaslar bazen Re veya da b tonunda da düzenlenmektedir. Akort edilmesi ise Mi, La, Re, Sol telleri ile olur nemli ortamdan korumak gerekir.

 

            Ortalama bir kontrat aletin boyu 180 santimetredir Orkestralarda daha çok kullanıldığı görülen kontrbaslar nadir de olsa solo performanslarda yer almaktadır. Senfoni orkestralarında da kullanılan ve birçok ünlü bestelerde kullanılan kemanın büyütülmüş bir şeklini andıran müzik aleti müzisyenler için kullanışlı ve uygun fiyatlarda satışa sunulmuştur. Müzik ve sanatın bir parçası olan müzik aleti siparişlerinizle hemen teslim edilmektedir. Uygun ödeme kolaylığı ile kargo ücreti olmadan kredi kartına peşin ya da taksit avantajları ile sahip olabileceğiniz bir üründür.

 

             Yeni başlayanla için özellikle 16 yaştan başlamak üzere öğrenmek mümkündür. Gününüzü bir kaç saatinizi ayırarak çalışıp öğrenebileceğiniz enstrümantal aleti kurs alarak kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür. Uzman eğitimcilerin verdiği hizmet ile ayrıca müzik aletlerinin kullanımı için uygun ücretlerle kurs almanız önerilmektedir. Eğitim ile birlikte sizde bu aleti çalmayı kolay bir şekilde öğrenebilirsini.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.