Mandolin Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

 Mandolin - Mandolin Fiyatları

Telli çalgılardan birisi olan mandolin, dış görünüm itibari ile ud ailesinden olan çalgılara daha çok benzemektedir. Popülerliği ve değeri çok olmayan bu enstrüman zahmetsiz müzik yapmak isteyenler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Şarkı çalmak, daha basit müzik yapmak isteyenler bu enstrümanı kullanmaktadır.

 

            Gitar ya da keman çalmak isteyenlerin ilk olarak mandolin çalmayı öğrenmesi gerekmektedir. Müzik ve çalgı aleti ile ilk defa tanışacak olanlar için ilk enstrümanın mandolin olması çok daha doğu olmaktadır. Kolay bir şekilde çalınabiliyor olması sebebi ile herkes tarafından kolayca öğrenilebilmektedir. Birçok okul ve müzik eğitim kurumların çocuklara müzik sevgisini aşılamak için ilk olarak flüt, mandolin ve org çalınması öğretilmektedir. Böylece miniklerin enstrüman çalabilme becerisi sağlanabilmektedir. Mızrap ile çalındığı zaman daha güzel ve daha etkili müzik yapmak mümkündür.

 

            Günümüzde ise daha çok pena yardımı ile çalınmaktadır. Üzerinde bulunan 8 adet tel çift çift konumlandırılmıştır. Bu sayede ses düzeni de kemana benzemektedir. Daha tek düze ve basit sesleri oluşturmaktadır. Genellikle batı müziğinde daha çok tercih edilmektedir. 60 cm boyundadır. Müzikle uğraşmayı seviyorsanız ve bir enstrüman çalmak istiyorsanız mandolin çalmak tam size göre.

 

            Daha büyük hedeflerinize ulaşmak için işe öncelikle mandolin çalmakla başlayabilirsiniz. Çalınması basit ve eğlenceli bir müzik aleti olması sebebi ile çok daha eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Nota sisteminin basitliği ile sizin için ideal bir enstrümandır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.