Midi Klavye Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
1 2

Bilgisayara bağlanarak kullanılan org benzeri bir alettir. Görünüşü orga benzese de kendisinin sesi olmadığı için bilgisayara kurulan nota veya stüdyo yazım programları olmadan sesi çıkmamaktadır. Kullandığınız program tarafından ayarlanan sesi (piyano ayarında piyano sesi, gitar ayarında gitar sesi) verir. Midi klavyelerin tuşları piyano/org gibi ayarlanmıştır. Piyasada çok farklı modellerde, oktavlarda midi klavyeler üretilip satılmaktadır.

 

 Midi Klavye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli:

 

            Midi klavyelerin üzerinde bulunan kontrol panelleri arttıkça kontrolü de zorlaşmaktadır. Bu nedenle midi klavye seçerken ihtiyacınızı iyi belirleyip size yetecek bir klavyeyi tercih etmelisiniz. Genellikle 61 tuşlu olan midi klavyeler tercih edilmektedir. Bu kadar geniş oktav aralığında çalışmaya alışkın olanlar için sorun olmamaktadır. Ama bu genişlikte oktav aralığında parçalar çalmaya alışkın değilseniz sizin için sıkıntı olabilir.

 

            Dikkat etmeniz gereken konulardan biriside kontrol panellerinin kullanışlı olmasıdır. Midi klavyeler de sabit kontrol panelleri genellikle kullanılsa da markalara göre değişiklikler olabilmektedir. Kontrol parametrelerinin sayısı tuş sayısına bağlı olarak artmaktadır. Sadece kontrol panelleri değil bunun dışında birçok özelik de midi klavyelere eklenmektedir.

 

 Midi Klavyeyi Bilgisayara Tanıtmak:

 

            USB bağlantısı ile bilgisayara bağlanan midi klavyenin ayarları bilgisayarda kurulu olan program üzerinden yapılır.

 

 Midi Klavye İle Ne Yapılabilir?

 

            Midi klavyeler ile kullandığınız programa uygun olarak istediğiniz ses ile müzikler oluşturabilirsiniz. Ama en önemli özelliği beklide nota yazabilmesidir. Nota bilginiz varsa ve kulağınız iyiyse duyduğunuz parçaların notalarını kâğıda dökebilirsiniz. Artık Midi klavye kullanarak da çok daha kolay şekilde parçaların notalarını çıkarabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.