Mikron Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 13 14 15
Toplam 296 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 13 14 15

Mikrofonlar, profesyonel ses kayıtları için olmazsa olmaz aletlerden biridir. Birçok çeşidi ile piyasalarda boy gösteren mikrofonlar, çeşitli fiyatlara satılırlar. İhtiyaca göre çeşitli özelliklere sahip olan kayıt mikrofonlarına biraz daha yakından bakalım.

Mikrofon Modelleri ve Fiyatları

Mikrofon fiyatları, seslerin geniş alanlara ulaşmasını sağlayan modelleri ile oldukça çeşitlidir. Sesin kaliteli bir şekilde çıkması için iyi bir mikrofon tercihi yapmak da şarttır. Özellikle alt yapı sistemini kurduğunuz mikseriniz, müzik aletleriniz gibi bütün ekipmanlarınız hazır ise, dikkat etmeniz gereken en büyük konu mikrofon seçimi olacaktır. Amatör kullanımdan profesyonel kullanımlara kadar günümüzde birçok markaya ait mikrofon modelleri mevcuttur. Bu çeşitler arasında en sık kullanılanlar; elektrodinamik mikrofon, şeritli mikrofon, elektrikli mikrofon ve manyetik mikrofondur. Kullanım amacına göre de mikrofon fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. İyi bir mikrofonun kaliteli sesi çıkartabilmesi vereceğiniz konseri, ya da herhangi bir aktivite için önemli olacaktır. Ses sanatçıları için en titiz noktalardan biri sahneye çıktıklarında seslerin net ve kaliteli bir şekilde seyirciye ulaşmasıdır; Bunun için iyi bir mikrofon seçimi şarttır. Ayrıca enstrümanların sesi de hiçbir gürültüye maruz kalmayacak şekilde düzgünce çıkmalıdır. Seste yaşanan en ufak bir hata bile müzisyenleri olduğu kadar dinleyicileri de rahatsız edecektir. Stüdyolar için kayıt esnasında kullanılacak olan stüdyo tipi mikrofonlar da koşullara en uygun mikrofon modelleri arasında bulunmaktadır. Kapalı alan ve açık alan da kullanılacak olan mikrofonun dikkatlice seçilmesi ve ses sistemine kurulumunun özenli bir şekilde yapılması gerekecektir. Stüdyolarda kayıt esnasında genellikle PC kullanıldığı için, mikrofondan ulaşan sesi daha net duyulması amacı ile USB uçlu mikrofonlar da üretilmektedir. Bu mikrofonlar genellikle internet yayıncıları tarafından da kullanılmaktadır. Yerinde ve iyi bir mikrofon seçimi sayesinde kesinlikle daha kaliteli işlere imza atmanız sağlanacaktır. Bazı sahnelerde kablo çok büyük sıkıntılar oluşturduğu için son zamanlarda kablosuz mikrofon fiyatları da oldukça popüler bir şekilde araştırılıp kullanılmaktadır. Sizler de sayfamızda ihtiyacınıza uygun olan modelleri doğru fiyata beğenerek satın alabilirsiniz.

Dinamik mikrofonlar: Genel olarak canlı performanslarda kullanılırlar ve kayıtlarda da çok fazla tercih edilirler. Dinamik adlandırması dinamo sözcüğünden gelir. Uygun fiyatlı olmaları da en büyük avantajlarıdır.

Ribbon mikrofonlar: Dinamik mikrofonlara yapı olarak çok benzeseler de ribbon denilen şeride sahiptirler ve çok kırılgandırlar. Ribbon mikrofonlar hakkında söylenebilecek dezavantajlar ise kırılgan olmaları ve fiyatlarının yüksek olması. Fakat bu dezavantajlarının yanı sıra mükemmel bir ses kalitesi olduğunu da belirtmek gerek.

Kondenser mikrofon: Diyafram boyutlarına göre küçük, orta, büyük olarak üçe ayrılırlar ve kapasitif mikrofon olarak adlandırılan bu mikrofon türleri stüdyo kayıtları için olmazsa olmaz mikrofonlardandır. Çalışmak için elektrik enerjisine ihtiyaç duyarlar. Fiyat olarak pahalı ve ucuz olmak üzere piyasada satışa sunulmuşlardır. İstenilen kaliteye göre bu fiyatlar değişkenlik gösterir. Örneğin vokaller için büyük diyaframlı mikrofonlar daha çok tercih edilirken davullar için küçük diyaframlı mikrofon modelleri daha çok tercih edilir. Bu mikrofon çeşidinin dezavantajları ise sıcaklık, nem, darbe gibi faktörlerden kolayca etkilenebiliyorlar.

Mikrofon türlerinden kısaca, mümkün olduğunca bilgi verici olacak şekilde bahsetmeye çalıştık. Siz de bu yazımızdan yola çıkarak mikrofon çeşitleri hakkında daha fazla bilgiye internette ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.