Mikser Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 10 11 12
410,08 TL
687,67 TL
770,01 TL
Toplam 221 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 10 11 12

 Mikser iki veya daha fazla giriş kanalı bulunan ve kanallara girilen ses sinyallerini karıştırarak tek sinyal halinde çıkaran cihazdır. Girişlerine telefon ve gitar gibi ses üreten cihazlar, enstrümanlar bağlanabiliyor. Sesin yoğunluğu göre devresi de rahatlıkla ayarlanabiliyor.

Mikser Modelleri ve Fiyatları

Mikser fiyatları, ses sistemine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ses sistemlerinin kurulumu için gerekli olan ve değişen modelleri ile bugün günümüzde birçok ses mikseri modeli vardır. Genel olarak ses sistemleri içinde kullanılan iki veya daha fazla sinyali karıştırmaya yarayan önemli bir alettir. Giriş ve çıkış sinyallerine bağlı olarak modelleri değişebilmektedir. Müzisyenler için ya da eğlenceli karaoke anları için uygun mikserler bulunmaktadır. ses mikseri nedir? Sorusuna kısaca; mikrofon ve gitar gibi ses üreten müzik aletlerinin tek bir kanala bağlanarak ses sistemi düzeneğinin oluşturulmasında önemli bir araç olduğunu belirtebiliriz. İçerisinde çeşitli düzenekleri belirten üniteler bulunmaktadır. Buna göre ses ayarlama işlemleri kolayca yapılmaktadır. Ses yoğunlukları da yine mikser sayesinde ayarlanabilir hale gelmektedir. Çeşitli devrelerden meydana gelmektedir. Bu devre kurulum işlemlerinde müzik aletlerinin ve mikserin elektronik özelliklerini de iyi bilmek gerekmektedir. Kurulumunun dikkatli bir şekilde yapılması şarttır; aksi takdirde ses giriş ve çıkışlarda sorunlar yaşanabilmektedir. Kurum sonrasında da mutlaka ses kontrolleri yapılmalı ve sesin doğru çıkıp çıkmadığı gibi konular test edilmelidir. Müzik aletlerini miksere bağlamak için soket kullanmak da avantajlı olacaktır; böylelikle sürekli takıp çıkarma işlemleri için kolaylık sağlayacaktır. Stüdyo kayıtları için de kullanılan özel mikserler bulunmaktadır. Mikser fiyatları, mikserin işleyişine ve ebatlarına göre de değişiklikler gösterebilmektedir. Günümüzde birçok model seçeneği bulunmaktadır. Günümüzde daha dijital hale gelen mikserler sanıldığının aksine kullanımı o kadar da zor değildir. Satın alma işlemi öncesinde nasıl bir miksere sahip olmak isteğiniz konusunda bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Kullandığınız müzik aletleri ve mikrofona uygun giriş çıkışları değerlendirerek seçim yapmak oldukça önemlidir. Nasıl bir ses mikseri alma konusunda karasız iseniz, uzman kişilerden yardım alarak da satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Basit Mikserin devresi nasıl kurulur?

            Mikser 3 adet giriş kontaktörüne karşılık veren iki tane paralel çıkışa sahiptir. Böylelikle 2 tane CD çalar bir adet radyo veya kaset çalar bağlanabildiği gibi iki adet de amplifikatöre bağlanabiliyor. Girişlerinde 1 ok lineer potansiyometreler bulunur ve genellikle logaritmik kullanılıyor. Bunların orta ayaktan çıkış kısımları ise 1 ok 'lık direnç üzerinden birleşerek çıkış soketine bağlanır. Bilgisayar kartlarına bağlamayı düşünenler ise DC voltaj kaçaklarına tüm dirençlere 10 Uf lık bir kondansatör ilave etmelidir. Bu aşamalar ile basit bir mikser devresi rahatlıkla kurulabilir.

 Ses mikserinin görevleri nelerdir?

             Ses sinyallerini karıştırarak kopyalayan ve birçok çıkış sinyali vermektedir. Aynı zamanda sesin sinyal seviye ayarlarını yaparak Ekolayzır ve Efekteler gibi ses sinyallerinin durumunu düzelterek hoparlör çıkışlarına vermektedir.

Mikser çeşitleri nelerdir?

             Mikser çeşitleri arasında farklı boyutlara sahip olanları bulunur. Bu çeşitler küçük yapıda taşınabilir olanları ve büyük stüdyo konsollarına kadar birçok çeşitleri bulunur.

Mikserleri kimler kullanır?

             Müzikle uğraşan çoğu kişiler iyi bir iş çıkartabilmek için çalışmalarını mikserler üzerinden yaparlar. En çok tercih edileni ise Yamaha çeşididir. Yamaha çeşitli giriş kanallarına sahiptir. Yamaha 12 kanal,6 adet mikrofon ve 3 ayrı stereo giriş kanalı bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.