Perküsyon Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 22 23 24
Toplam 471 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 22 23 24

Müzik ile uğraşanlar için piyasada her seçenekte müzik aleti satışı gerçekleştirilmektedir. En güvenilir ve en kaliteli markalar arasından seçilerek sizlerin beğenisine sunulan müzik aletleri, tüm ayrıntılar göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır.

 

 Perküsyonlar :

 

             Vurmalı çalgı olarak da bilinen perküsyonlar, ritim yapısını kurmak için kullanılmaktadır. Farklı şekillerde yapılan vuruşlar çıkarmış olduğu ses bütünlüğü ile ritimleri meydana getirmektedir. Basit bir formda kullanılan perküsyonlar farklı şekillerde sınıflandırılmaktadır.

 

            Her toplumda mutlaka vurmalı çalgı kültürü mevcuttur ve bu çalgılar her toplumun kendi geleneğini yansıtmaktadır. En eğlenceli çalgılar arasında yer alan perküsyonlar, birçok farklı kültürü bir araya getirmiş ve kullanan kişilere sosyal anlamda da önemli katkılar sağlamaktadır.

 

            Birçok farklı maddeden perküsyon elde edilebilir. Parküsyon özelliği taşıması için güzel ses çıkartması en önemli unsurdur. Perküsyon bir tek enstrüman olarak bilinse de aslında tüm vurmalı çalgılar bu isimle anılmaktadır.

 

            Perküsyon aletlerinin sınıflandırılmasında müzik içerindeki işlevi ve kökeni dikkate alınmaktadır. Orkestra içinde vazgeçilmez bir yere sahip olan vurmalı çalgılar, çıkardığı etkileyici sesler ile dinleyenleri adeta büyülemektedir. Müzik tarihinde perküsyon sesi, en az insan sesi kadar gerekli olmuştur her zaman. En eski müzik aletleri arasında yer almasına rağmen günümüzde hala önemini koruyan vurmalı çalgıların kullanımı da oldukça basittir.

 

            Perküsyon kullanımı müziğin türüne göre de değişiklik göstermektedir. Bazı müzik türlerinde vurmalı çalgılar daha fazla ön planda tutulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.