Preamfi, Ekoleyzer, Manyetik Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5 .... 9 10 11
Toplam 213 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 .... 9 10 11

Preamfi kayıt esnasında sesin db azaltıp çoğaltmaya yarayan ara birimlerden biridir. Preamfi sadece sesin azaltılıp yükselmesinden hariç seste tonlamalar yapmaya da sağlar. Her markaya göre farklılıklar gösterebilir. Her markanın özellikleri farklılık gösterebilir. Bütçe olarak farklılıklar gösterebiliyor. Bazı modellere ulaşmak biraz daha zor olabiliyor. bu ürünün özelliğinden kaynaklanıyor.

 

            Bazı preamfiler iki işlemi aynı anda görebiliyor ve bunun yanında converter işlemini de yerine getirip uygun bir bütçeyle de sahip olunabiliyor. Uygun bir bütçe ile alınan ses kartının üzerinde bulunan preamfin, pahalı bir preamfinin yaptığı işleme göre çok yüksek beklenti olmaması gerekir. Ekolayzer ses sistemleri üzerinde sesin artışını ve azalışını sağlayan bir mekanizmadır. Diğer ses frekanslarının seslerinden de etkilenme yapmaz. Ekolayzeri kullanımda ki amaçlar modern müzikle uğraşanlar ve ya evlerinde müzik kaydetmekle ilgilenenler için büyük önem sağlar. Ekolayzeri kullanımlarını bilmeden yanlış yönlerde kullananlar da vardır.

 

            Temel olarak ekolayzerin 4 çeşidi vardır. Sabit ekolayzer, yarı parametrik ekolayzer, parametrik ekolayzer, grafik ekolayzer olmak üzere gruplara ayrılır. Ekolayzer türlerinin kullanımları da birbirinden farklıdır. Sabit ekolayzer genellikle detaysız ve güzel bir şekilde çalışır. Yarı parametrik ekolayzer tiz ve bas frekansları sabit olup mid frekansında değişiklik yapılabilir. Parametrik ekolayzer de ise istenilen bütün frekanslara işlem yapılabiliyor.

 

            Son olarak grafik ekolayzer ise önceden belirtilmiş frekansların gainini azaltıp çoğaltma işinde yarar gösterir. Manyetik telli olarak üretilen müzik aletlerinin, tellerinin titreşmesi halini elektrik akımına çevirip amplifikatör aracılığı ile sesin dışarı çıkmasını sağlayan, etrafına birden çok mıknatısın tel bobin ile sarılmasından oluşan bir aygıt türüdür. Manyetikler genelde elektro gitar ve bas gitar da ayrıca da keman bağlama gibi müzik aletlerin de de kullanılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.