Prosesör Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 67 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Öncelikle prosesörler dediğimiz şey bir efektördür. Algılanan seslere belli efektler vermede görevlidirler. Bu aletler ses dalgasını bitlere çevirmeden direk sesi işlerler ve hemen analog efekt sesi olarak satın alınabilirler. En sık elektro gitarlar üzerinde kullanılırlar.

 

            Gitarın manyetiklerinden alınan ses kablo yoluyla prosesöre iletilir prosesörden ise amfiye gönderilir. Amfide sese efekt verilmiş olur. En çok bilinen efektler, echo, distortion reverb vb. dir. Prosesörun en önemli özelliği gitarı çalan kişiye ses geçişlerinde kolaylık sağlaması ve ses kalitesini önemli ölçüde yükseltmesidir. Birçok prosesörde kendi efektlerimizi yaratma imkânımız var. Fiyatına göre ise uygun pahalı çok sayıda prosesör mevcuttur. İhtiyaca göre prosesör alınabilir. Prosesörler sadece efekt görevi yapmazlar. Birçoğunda metronom tüner veya wah pedalı bulunmaktadır.

 

            Son çıkan modellerine üreticiler, ses ara yüzü de koyarak, özellikle kayıt işleri ile uğraşmak isteyen gitaristlerin dijital kayıt olayını büyük ölçüde kolaylaştırmışlardır.

 Birçok gitarist tube man vb. ön lambalı amfiler kullandıkları için amfilerin yapay sesini yumuşatmak için ve ekstra distort etmek için de kullanırlar. Birçok analog amfide distortion ve reverb efektleri kesinlikle bulunmaktadır, bulunmasa bile bir pedal olarak satın alınıp set up’a yüklenebilirler.

 

 Kısaca Özellikleri

 

 +gitardan sese efekt vermek için kullanılır.

 +en çok bilinen efektler reverb distortion vb.dir

 +sadece efektör görevi yapmazlar aynı zamanda metronom tüner ve wah pedalı bulunanları da bulunmaktadır.

 + eğer acemi iseniz çok fazla para vermenize gerek yoktur, ancak profesyonel iseniz yüksek fiyatlı prosesörler işinizi görecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.