Saksafon Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3
Toplam 53 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
  1. saksafon, Sax adlı bir kişi tarafından icat edilmiştir. Phone kelimesi ise Yunancada ses anlamına gelmektedir ve ismi de bu şekilde oluşturulmuştur. Saksafon, günümüzde konserlerden müzikallere, operalardan orkestralara kadar pek çok alanda kullanılan bir müzik aletidir. Kamış takılı olan bek bölümü aynı klarnetteki gibi biçimlenmiştir ve üfleyerek ses verilmesi sağlanmaktadır. Kıvrımlı bir şekle sahip olan saksafonlar, kullanım esnasında hafif bir eğim ile tutulmasını gerektirir.

 

            Daha kolay bir kullanım sağlanması için aynı zamanda ince bir ip ile boyun bölgesine asılarak tutulmalıdır. Özellikle Armoni müzikalarında çok tercih edilen bir müzik aletidir. Üflemeli çalgılar arasında, farklı tonları ve ses aralıkları ile ayrıcalıklı bir enstrüman olarak kabul edilir. Kusursuz bir kullanım için ön dişlerin çok düzgün bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Saksafonların gerçekten kaliteli bir şekilde ses verebilmesi ve profesyonel anlamda çalma seviyesine ulaşılması için, genç yaşlarda eğitiminin alınmasına önem verilmesi gerekir. Saksafonlar, dizge oluşumları bakımından beş türden oluşmaktadır. Soprano, alto, tenor, bariton ve bas saksafonlarının hangisine yönelinmesi gerektiği de kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

 

            Plastik ve tahta gibi malzemelerle sıklıkla üretilen saksafonlar, günümüzde gümüş malzemeden de üretilmekte ve daha az maliyetli olması için nikel malzemeden de faydalanma sağlanmaktadır. Korunabilmesi ve uzun süre kullanım sağlaması açısından saksafonlar kullanılmadığı zamanlar içerisinde kılıf içerisinde saklanmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.