Ses Sistemleri Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 2720 ürün görüntüleniyor.

Cami Ses Sistemleri

Cami ses sistemleri, geniş bir alana sesin ulaşması bakımından önemli bir konudur. Camilerin var olan akustiğini de dikkate alarak toplanan kalabalığa mikrofon ile sesin ulaşmasını sağlamak ve bunu da kaliteli bir şekilde yapmak dikkat gerektiren bir konudur. Özellikle dini gecelerde toplanan kalabalığa karşı sesi net ve aksaklık olmadan ulaştırmak önemli bir husustur. Cami ses sistemleri kurulmadan önce profesyonel ekibin gelip inceleme yapıp uygun olan ekipmanların neler olması gerektiği konusunda çalışma yapmalıdır. Daha sonraki aşamada cami ses sistemleri kurulumu gerçekleştirilmelidir. Cami ses sistemi nasıl kurulur? İlk incelemelerden sonra doğru ekipmanın tespiti şarttır. Caminin mimari özellikleri dikkate alınarak insan sesinin en yüksek frekansı ile ulaşılabilecek yerleri tespit edilmelidir.  Duaların insanlar ile buluşmasında araya girebilecek en ufak bir ses cızırtısı bile insanı rahatsız edebilmektedir. Bu sebeple sistem seçerken kaliteli seçimler yapmak, gerekli özeni göstermek gerekecektir. Belirlenen bölgeye cami hoparlör çeşitleri arasında uygun olanı montajlanır. Ekipmanın da görünüm olarak cami içindeki dekorasyona uyum sağlaması gerekir; hem şık hem sade hem de estetik görünüm her zaman için en ideal olandır. Ses netliğinin kaybolmaması ve uğultunun ortadan kaldırılması için mikrofon ve hoparlörler seçimi dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Sabit sistemler olduğu için sürekli aynı yerde kalacak olan bu ekipmanların yeri çok düzgün seçilmelidir.  Bunun için sesin frekansı da özenli bir şekilde incelenmelidir. Çok fazla kablonun olması da rahatsızlık verebildiği için kabloların özenli bir şekilde bağlanması gözü yormayacaktır. Camiler sık sık gidilen yerler olduğu için ses sistemlerinin sürekli hazır olması herhangi bir problemle karşı karşıya kalmamak adına öncesinde denemelerin yapılması tavsiye edilir. Eğer bakım ve onarım gerektiren durumlar ile karşı karşıya kalınır ise mutlaka teknik servisten destek alınmalıdır.

Okul Ses Sistemleri

Okul ses sistemleri, öğrenim hayatı boyunca okullarda olması gereken ekipmanların tamamını kapsamaktadır. Okula kurulması gereken zil sisteminin dışında sunum ve konferans için gerekli ekipmanların kurulması gerekmektedir. Okul amplifikatörü, mikser, hoparlör ve mikrofon gibi ekipmanlar okul ses sistemleri için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Mikrofon seçimi de sisteme göre seçilmelidir. Kablosuz olanları daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca genelde okul dışına monte edilen zil sistemlerinin yağmur, güneş ve rüzgara karşı da dayanıklı olması önemli bir özelliktir. Zil saati uygulaması sayesinde, otomatik olarak ders arasında çalan müzik zil olarak belirlenir ve öğrencilerin derslere düzenli aralar vermesi pratiklik kazanmış olur. Okul zil sistemleri fiyatları, okula kurulacak sistemin nasıl olacağı ile de ilgilidir; bu yüzden değişlikler gösterebilmektedir. Okulun bütçesine göre de bu konu farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak bu sistemlerin hepsi bir arada değerlendirilerek, fiyatlandırılmaktadır. Okul anons en ihtiyaç duyulan konulardan bir tanesidir. İyi bir sistem ve mikrofon sayesinde anonsların daha net ve işitilmesi kolay bir hale gelecektir. Anonsların net duyulması öğrenciler açısından da oldukça önemli bir durumdur. Okul ses sistemi tavsiye konusu mutlaka işin uzmanlarına danışılarak alınmalıdır. Altyapının yetersiz olduğu okullarda bu altyapı kurulmalı ve gerekli ses sistemlerinin montelenme işlemi gerçekleştirilmelidir. Uzun yıllar kullanım sağlayan bu sistemlerin arada kontrolleri ve bakımları da yapılmalıdır. Günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde bu ekipmanların cep telefonu, tablet ve dizüstü bilgisayarlara bağlantısı da oldukça kolaydır. Kurulum, montaj ve kontrollerin yapılması için profesyonel ekiplerle çalışmak gerekmektedir. Eğitim kurumlarında ses sistemleri, tören gibi uzun dakikaları içeren etkinlikleri de kapsayacağı için dayanıklı ve doğru ekipmanın seçilmesi en dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

Ses Sistemleri

Ses sistemleri, müzik için gerekli olan alt yapının her bir malzemesidir. Gelişen teknoloji ile ses sistemleri özellikleri gittikçe gelişmekte ve daha da kolaylaşıp pratikleşmektedir. Hemen her ortamda müziğin daha kaliteli duyulması için çeşitli ses sistemlerine ihtiyaç vardır. İster kapalı alan olsun ister açık alan, gereken sistem kurulduktan sonra, müzik her ortama kolayca uyum sağlar. Müzisyenler için ses sistemleri kullandıkları müzik aletlerine göre değişmektedir. DJ’ ler için ekipmanları için özellikle ses sistemleri oldukça dikkatli seçilmeli ve kurulumu da titizlikle gerçekleştirilmelidir. Elektronik müzik ile uğraşanların müzik ekipmanları geleneksel müzik ekipmanlardan biraz farklı olacağı için, çağın yeniliklerini yakalamak da bu müzisyenler için yarar sağlayacaktır. USB kablolama sayesinde ise, müziğin taşınması çok daha kolay hale gelmiştir. Sadece müzik değil video için de kullanılan gerekli işlemlerden bir tanesidir. Kablosuz sistemler de gittikçe popüler hale gelmiştir. En çok kullanılan kablosuz mikrofonlardır. Bazı ekipmanlar sisteme bluetooth ile de bağlanabilmektedir. Bu teknoloji sayesinde kablo yükünden kurtulmak mümkündür. Hoparlör seçimi, mikrofon seçimi, kulaklık seçimi, ses mikseri seçimi ses sistemini oluşturan önemli noktalardır. Bu noktaların bir araya gelmesi ile birlikte istenilen müzik doğru tınılar ile birlikte müzik severlere ulaşabilmektedir. Doğru müzik için doğru sistemi kurmak şarttır. Müzik severlere iyi bir müzik dinletebilmek adına, kaliteden de ödün vermemek avantaj sağlayacaktır. Profesyonel ses sistemleri genellikle konser alanlarında kurulumu yapılmaktadır. Sanatçısının müzik sanatını doğru icra edebilmesinde ve her şeyin bir bütün olarak ilerlemesinde kaliteli ses sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Müzik şöleni olan konserler için de yapılan seçimler dikkate değerdir. Sayfamızdan ihtiyacınıza uygun olan ekipmanı anında seçebilir ve dilediğiniz ekipmana kolay ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.