Synth Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Synthdf; özellikle dj'lerin sıklıkla kullandığı titreşimler vb. seslerle farklı farklı sesler yaratmaya yarayan müzik aletidir. Yani bir ağacı yontup odun yapmak gibidir. Bir ham sesi işleyerek onu istenen bir ses haline getirirsiniz. Görünüş olarak orga benzer. Bu alet sayesinde bildiğiniz tüm sesleri değiştirerek farklı farklı sesler oluşturmak için mükemmel bir alettir. İlk synthdf 1950 lerde yapılmıştır. Elektronik müziğe çok büyük katkısı olan synthdf popüler müzikte de çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

 Çeşitleri nelerdir?

 

            Çeşitlerini en basit olarak donanımsal ve yazılımsal synthler olarak ikiye ayırabiliriz. Donanım olanları analog ve sayısal tip olarak ikiye ayrılır. Yazılımsal olanlar ise tek başına çalışan standalone ve plug-in olarak ayrılır. Sentezlemenin türüne göre de sınıflandırma yapılabilir. En sık rastlanan sentezler artırmalı ve eksiltmeli sentezlerdir. Artırmalı seste genellikle sese harmonik sesler eklenerek istenilen ses oluşturulur. Eksiltmeli sentezde ise zengin bir sese filtreleme yapılarak istenmeyen frekanslar elenir ve istenilen sen elde edilmiş olur.

 

 Nasıl çalınır?

 

 Synth çalmakta hiçbir zorluk yoktur. Sadece biraz müzik kulağınız varsa, notalardan da anlıyorsanız, ortaya çok güzel sesler çıkarabilirsiniz. Ama en temel eğitim derslerinizi de almak gerekir.

 

 Özellikleri nelerdir?

 

 *istediğiniz türde istediğiniz bir sesten ses yaratabilirsiniz.

 *farklı sesler müziğinizi daha ilgi çekici hale getirecektir.

 *yaptığınız projeleri günümüz synth’lerinde kaydedebilmek mümkündür.

 *yazılımsal olan synthler hem ekonomik hem de pratik olmaları açısından kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.