Türk Müzik Aletleri Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 17 18 19
Toplam 375 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 17 18 19

Müzik, insanoğlunun hayatında geçmişten bugüne kadar çok önemli yere sahip olmuş ve çeşitli kültürlerden etkilenerek en zengin hali ile karşımıza çıkmakla birlikte gün geçtikçe ilerlemekte ve gelişmektedir. İnsan ruhunun en büyük tamamlayıcısı olarak sayılabilecek nitelikte olan müzik alanı kişinin kendini daha iyi ifade etmesinin, duygularını dile getirmesinin ve karakteri içerisindeki olumlu özelliklerinin daha kolay ortaya çıkmasının en büyük yardımcısı olmakta ve kültürler arası iletişimin en kuvvetli yolu olarak sayılmaktadır.

 

            Dünya üzerinde birçok farklı kategoride temsil edilmekte olan müzik, ülkemizde de birçok alt başlık altında incelenmektedir. Ülkemizin geçmişine dayanan yaşanmışlığını, geleneksel toplum yapısını ve hayallerini notalar ile ifade etmekte olan Türk müziği bunu dışa vurabilmek için de her biri birbirinden farklı olan Türk müziği çalgıları ile de ailesini oldukça geniş tutmaktadır.

 

            Türk müziği çalgıları; klasik Türk müziği ve Türk halk müziği olarak görünürde iki alt başlığa ayrılmış olsa da verdiği etkinin ağırlığı ve insanoğlunun üzerinde bıraktığı sihirli etki nedeni ile birçok müzik aleti ortak olarak kullanılmaktadır. Müzik aletleri ise çalış biçimlerine göre incelenerek; telli çalgılar, nefesli çalgılar, vurmalı çalgılar ve yaylı çalgılar olarak sınıflandırılmış bulunmaktadır. Telli çalgılar; müzik kültürümüz içerisinde sıkça karşılaştığımız bağlama, kanun, keman, saz olarak bilinmektedir. Yaylı çalgılar; yöresel bir müzik aleti olan kemençe, nefesli çalgılar; zurna, kaval, ney, klarnet, vurmalı çalgılar; davul, dümbelek, tef olarak gösterilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.