Tuşlu Çalgı Modelleri Tuşlu Çalgı Fiyatları

Tuşlu enstruman konusunda şunu bilmek gerekir ki elbette ki her enstrüman gibi çalması zevkli olmasına rağmen beliril bir öğrenme süreci bulunmaktadır. Yani öğrenmek için belirli bir süre geçirmek gerekmektedir. Elbette her müzik aletinde olduğu gibi tuşlu çalgılar konusunda birçok farklı aygıt karşımıza çıkmaktadır. Müzik yapmaya yarayan aygıtlara genel anlamda çalgı denmektedir ve tuşlu çalgılarda üzerinde piyano ve klavye gibi tuşlar bulunan ve bu tuşlar sayesinde içerisindeki tellerin titreşmesi sonucu sizlere ses çıkaran aletler olarak bilinmektedir.

Çalgı aletleri elbette ki vurmalı, üflemeli gibi çeşitlere sahiptir. Bu şekilde müzik aletleri belirli bir öz ses üretirler ve bu öz ses sayesinde de müzik notaları ortaya çıkmaktadır. Elbette ki geleneksel olarak çalgılarda olduğu gibi batı müziğinde de ağırlıklı olarak tuşlu çalgılar kullanılmaktadır. Bu tuşlu çalgılar konusunda sizlere şimdi detaylı bir şekilde bilgi vermeye gayret gösterelim.

Tuşlu Çalgı Fiyatları Hakkında

Tuşlu çalgı fiyatları denildiği zaman elbette ki çok farklı fiyatlar karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin bir kuyruklu piyano ile bir akordiyon fiyatı elbette ki bir olmayacaktır. Çok daha farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Sizlere öncelikle fiyatları konusunda bilgi vermeden de çalgılarının genel aletleri hakkında bilgi vermeye çalışalım. Akordiyon yine tuşlu bir çalgı takımı olarak geçmek ile birlikte sol el ile çalınan ezgiye armonik eşliğin yapıldığı düğmeler olmaktadır. Bu sayede orta kısımda hava akımını oluşturan körük sayesinde belirli sesler çıkarır. Hava akımı serbest metal titreşmesiyle ortaya bir ses çıkmasını sağlamaktadır. Akordiyonlarda ezgi, çalınan tuşlarda değil sol eldeki düğmeler de olabilmektedir.

Piyano tuşlu çalgılar ailesinin en bilinen ve en yaygın kullanılan müzik aletidir. Bu anlamda tuşlu çalgı çeşitleri denildiği zaman da aslında akıllara gelir. Tuşlu çalgıların arasında bulunan piyano tuşlara basıldığında karmaşık mekanizması ve tahta tokmakları telleri vurması neticesinde ses çıkaran biri adet olarak bilinir. Aslında atası klavsen ile sesleri farklıdır ve tuşa basarken uygulanan kuvvete göre çıkan sesin şiddetini de aynı yönde değişken olması klavsen ile farklı olarak göze çarpmaktadır. Klavsenden farklı olarak tuşa hafifçe dokunursanız piyano hafif bir ses kuvvetli dokunursanız kuvvetli ses elde edebilirsiniz.

Tuşlu Çalgılar Nelerdir?

Bu yüzden ismi piyano forte ismiyle anılmaktadır. Alt kısmında bulunan ayak kısımları ile da nüans yapılabilmektedir. Klavsen aslında piyanonun atası olarak bilinmekte ve piyanoyu tanıtırken de az önce bahsettiğimiz gibi Klavsenden ayrıştırmış bulunmaktayız. Mekanizması ve çalışma tekniği piyanodan farklı bir alettir ve ona ayarlayabilmenizi sağlayan en belirgin özelliği aslında sesidir. Son yıllarda en fazla kullanılan tuşlu enstrümanlar arasında orglar bulunmaktadır.

Orglar ve diğer adıyla klavyeler çok fazla kullanılmaktadır. Elektrikle çalışmakta farklı ritimleri ve farklı sesleri üzerinde barındırmaktadır. Kumanda düğmeleri ile farklı fonksiyonlarda katılabilir. Kısacası küçük bir orkestra elinizde olduğunu söyleyebiliriz. Tuşlu enstrüman fiyatları bu yüzden de çok fazla değişkenlik göstermektedir. Az önce saydığımız gibi farklı enstrümanlar da farklı fiyatları karşımıza çıkabilir ve sizler de istediğiniz gibi tam anlamıyla sonuç alamadığınız noktalar oluşabilir. Bu yüzden sizler de uygun fiyatlı tuşlu enstrümanlar için Ezgican Müzik'i tercih edebilirsiniz ve istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 17 18 19
Toplam 364 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 17 18 19

 Tuşlu Çalgılar - Tuşlu Çalgı Fiyatları

 

 

Tuşlu enstrümanlar denildiği zaman akla öncelikle hiç kuşku yok ki öncelikli piyano gelmektedir. Elbette ki müzik dehalarının çaldığı bir müzik aleti olması ile birlikte gerek batıda gerekse doğuda çok fazla tercih edilen bir müzik aletidir.

 

Tuşlu çalgılar arasında ayrıca org, klavye olduğunu da unutmamak gerekir. Tuşlar üzerinde müzik seslerini çıkartıldığı bütün müzik aygıtlarına tuşlu çalgılar denilmektedir. Bu gruba giren bir çok farklı müzik aleti bulunmaktadır. Ayrıca bunlara klavyeli çalgılar da denilmektedir. Elbette ki piyanolar, melodikalar birçok farklı müzik aleti bu gruba girebilmektedir.

 

Tuşlu çalgılar ve özellikleri denildiği zaman elbette ki çok eski yıllardan beri kullanılması kiliselerde kullanılan orgların milattan sonra 300 yıllara kadar gidebilmesi, 1822‘de bulunan akerdeonun da kullanımı, 1700'lü yıllarda icat edilen piyanonun kullanımı gibi birçok farklılık bu aletleri ön plana çıkarmaktadır.

 

Tuşlu Çalgı Aletleri Nasıl Tercih Edilir?

 

Tuşlu çalgı konusunda şunu bilmek gerekir ki müzik aletleri içerisinde hem kolay hem de zor bir yapısı bulunmaktadır. Biraz kulağınız olduğu takdirde sizler de çalmaya başlayabilirsiniz. Özellikle piyano konusunda çok akıcı bir şekilde çalmak istiyorsanız bu durumda antrenman yapmak sizler için çok büyük fayda sağlayacaktır.

 

Tuşlu çalgıların tarihçesi az önce de söylediğimiz gibi çok eski yıllara dayanmaktadır. Bu yüzden de çok fazla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Ayrıca şunu da bilmek gerekir ki özellikle söz, müzik, aranjman işlerinde çok rahat bir şekilde notaları çıkartmanız sağlarken sonuç almanızı sağlayacak bir müzik aleti olarak ön plana çıkmaktadır.

 

Tuşlu Çalgı Fiyatları Hakkında

 

Tuşlu çalgı fiyatları konusunda şunu da bilmek gerekir ki birçok farklı fiyat sizin karşınıza çıkacaktır. Elbette ki dijital piyano ile kuyruklu piyanonun fiyat farklılıkları olduğu gibi aynı zamanda üzerinde kullanılan ağaçlar veya kullanılan çeşitli malzemelerin farklılıkları sebebiyle bu aletlerin fiyatlarında farklılıklar karşımıza çıkmaktadır. Tuşlu çalgı fiyatı denildiğinde aslında net bir fiyat söylemek bu yüzden yanıltıcı olacaktır.

 

Ancak sizler de özellikle bir tuşlu çalgı öğrenmek için ucuz tuşlu çalgı tercih ederek çok rahatlıkla en azından notaların ve genel anlamda nasıl hareket etmemiz gerektiğini öğrenebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. Bunların çeşitli klavye versiyonları olduğu gibi rahat hareket ederek çabuk öğrenme gibi bir fırsatınız da olacaktır.

Online alışveriş desteği ile kullanıcılarına hızlı ve güvenilir alışveriş imkânı sağlayan www.ezgicanmuzik.com.tr adresi tuşlu çalgı menüsü ile müzik organizasyonlarının sıklıkla tercih edilen org, keyboard, piyano ve akordeon gibi enstrümanlar seçeneklerini sunuyor. Ezgican Müzik’in sunduğu tuşlu çalgı seçeneklerine yakından baktığımızda öne çıkan seçenekleri şu şekilde detaylandırabiliriz.

 

            Akustik piyano alt başlığı ile çok sayıda ve renkte akustik piyano seçeneğini kullanıcıların tercihine sunan Ezgican Müzik birçok fiyat seçeneği ile de uygun ödeme koşulları sunuyor. Bir diğer alt başlık olan dijital piyano seçeneği birbirinden özel renk ve tasarım seçenekleri ile müzikseverlere özel performans seçeneği sunuyor. Org Keyboard başlığında da ayrıcalıklı müzik enstrümanı seçenekleri sunan Ezgican Müzik özel markaların özel tasarımlarını ayrıcalıklı fiyatlarla size sunuyor.

 

            Sadece ana enstrüman olarak değil, sehpa, ayaklık ve diğer ek aparatlarında desteğini veren adres akordeon seçenekleri ile de tuşlu çalgı seçenekleri arasına özle bir detay da ekliyor. Aynı başlık altında topladığı piyano ve org tabureleri seçenekleri ile ana enstrüman ve ek aparat seçeneklerini toplayarak işlevsel bir alışveriş imkânı sağlıyor. Org aksesuarları olarak da klavye sehpası, ayak pedalı, metronom ve usb ritim aparatı gibi özel seçeneklerle de ürün yelpazesini genişletiyor.

 

      

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.