Ukulele Telleri Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Ukelele gitara benzeyen bir çalgıdır. Adı kısaltılmıştır ve çoğu insan bu çalgıyı uke olarak bilir Dört tellidir. Büyüklüğü mandolin kadardır. Vatanı Avustralya ve Güney Amerika özellikle de Hawaii'dir. Hawai dilinde ukelele zıplayan pire anlamına gelmektedir. Kullanmak ve öğrenmek kolaydır. Zengin bir akort sistemine sahiptir. İstediğiniz tona akort çekebilirsiniz.

 

            Akortlar; sol, do, mi, la ya da la, re, fa diyez, si olarak çekilir. Akortlar gitarın ince olan tellerinin 5 ve 7. perde sesleri ile aynıdır. Ukelele neşeli şarkılar çalmak için çok ideal bir müzik aletidir.

 

 Kimler ukelele çalabilir?

 

            Gitar çalabilen herkes rahatlıkla ukelele çalabilir. Hatta gitar çalmaktan çok daha kolaydır. Çocuklar gitara başlamadan önce ukelele çalmaya başlayabilirler. Sadece iri ve kalın parmakları olan erkekler küçük bir müzik aleti olduğundan dolayı ukelele çalmakta biraz zorlanabilirler.

 

 Ukelele Telleri

 

            Ukelele telleri kiriş tel ya da naylon tellerdir. Bu teller ukeleleye çok tipik olan sevimli ve bassız bir ses verir. Ukelelenin tiz bir sesi vardır ve epey yüksektir. Evde bulunan diğer aile bireylerini ve komşuları rahatsız edebilir. Yalıtımlı bir yerde çalınması daha uygundur. Ukelele tellerinde en önemli markalar ise Jim dunlop, Alice, Hannabach 'tir.

 

 Ukelele Çeşitleri

 

 Tonal register olarak dört çeşit ukelele çeşidi vardır. Bunlar;

 

 1- Bariton

 2- Tenor

 3- Soprano

 4- Koncert

 olarak isimlendirilir. En meşhur ukelele markası ise bir Hawai firması olan Mahalo'dur.           

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.