Viyola Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
1 2

 Viyola Nedir Viyola Fiyatları

Viyola kemana benzer ancak kemandan daha büyük bir çalgıdır. Keman ile fiziki yapı anlamında benzemesine rağmen ses renkleri bazı konularda farklılık gösterebilir. Biraz daha büyük bir müzik aletidir denilebilir.

 

Bunun yanı sıra viyola sesi konusunda farklılıklar tel ayrılıklarından doğmaktadır. 4 telli bir müzik aleti olarak bilinen Viyola için yazılan notalar alto notasında yazılır. Ortalama uzunluğu 66 cm olarak bilinen viyolanın çalınması da yay aracılığıyla olmaktadır. Benzerliklerinden ötürü hala kemanla karıştırılmaktadır. Elbette çalanlar tarafından değil ancak dinleyiciler tarafından karıştırılabilmektedir.

 

Viyola Fiyatları

 

Viyola fiyatları konusunda birkaç farklılık karşınıza çıkacaktır. Bunların arasında oluşan farklılıklara göre istediğiniz gibi bir ürün tercih etme şansınız olacaktır. Çok daha rahat sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca viyola fiyatı sizler için istediğiniz herhangi bir ürünün sunumu ile oluşacaktır. Elbette sizler de başlangıç konusunda daha uygun fiyatlı bir ürün tercih edebilirsiniz. Ancak sonuç olarak istediğiniz ürünü istediğiniz zaman alma şansına sahip olabiliyorsunuz.

 

Viyola hakkında bilgi sahibi olmak ve daha rahat şekilde sonuç alabilmek adına sizler de Ezgican Müzik’i arayabilir ve eğitmenlerden aldığınız bilgiler dahilinde daha rahat sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu sayede sizler de istediğiniz sonuçlara ulaşabilir ve daha rahat bir seçim yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Viyolalar ortaçağlardan günümüze kadar sürekli olarak gelişerek ve farklı isimlerde anılarak ulaşmıştır. Keman şeklinde olan viyolalar en son olarak bu şekilde gelişmesine son şekli verildi. Viyolalar sap ve gövde olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Ortalama 35 cm olan gövde kısmı ve genelde çam ağacından yapılan kapakları ile ses titreşimini sağlamaktadır.

 

            Yaylı çalgılardan olan viyolalar yayın gidiş ve geliş oranına göre gövdenin orta kısmı dar şeklini almıştır ve daha iyi ses çıkarmasını sağlamaktadır. Çam ağacından yapılan gövde kapakları, daha sert bir ağaçtan üretilen sap kısmına farklı aparatlar ile bağlanmaktadır. Sapın en uç kısmı dekoratif bir kıvrılma şekli verilerek viyola son şeklini alır. Viyolalar şekil olarak kemana benzer fakat kemanlardan daha büyük olarak üretilmekte ve daha farklı ses tonları çıkarmaktadırlar. www.ezgicanmuzik.com.tr internet sayfasından tün viyola çeşitlerine bakabilir ve özelliklerini inceleyebilirsiniz.

 

            Viyolalarda dört tel bulunmakta olup yay aracılığı ya da parmak aracılığı ile çalınabilmektedir. Beşli aralıklarla dizayn edilen viyola telleri do, sol, re ve la olarak akortları yapılmaktadır. Kemana benzediği için ses olarak daha etkili, derin ve can alıcı bir tonu vardır. Viyolalar batı müziği başta olmak üzere birçok alanda özellikle orkestralarla birlikte kullanılmaktadır. Viyolalar teknik olarak kullanmak için büyük bir uzmanlık gerekmektedir. Belirli bir eğitim alınarak çalınabilmektedir. Belirli notalara göre akordu sağlandığı için nota bilgisi istemektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.