Vurmalı Çalgılar Vurmalı Çalgı Fiyatları

Vurmalı çalgılar denildiği zaman vurma güdüsünün ön plana çıktığı teoriyi güçlendirmektedir. Vurmalı çalgılarda ses bazen sopa, el veya sallama biçimleriyle çıkartılmaktadır. Genel olarak diğer enstrüman türlerine göre sezgiye dayalı değil daha çok üretime dayalı olan bir enstrüman biçimidir denilebilir. Bu anlamda vurmalı çalgılar denildiği zaman tahtaya metalden yapılmış bir kasnağın üzerine hayvan derisinin gerilmiş olduğu enstrümanlar akıllara gelmektedir. Bu yüzden de daha gergin olması kasnağın yan taraflarında bulunan bir de düzeneklerinin daha sağlıklı olması gerekmektedir.

Vurmalı Çalgı Ritim Duygusu Verir

Bu yüzden de vurmalı çalgılarda özellikle ritim vurmalı çalgı ön plana çıkmaktadır. Kasnağın çevresine yerleştirilmiş olan diziler elle defa vurulmaz halinde sallanır ve ses çıkarmaya başlar. Vurmalı çalgılarda elbette ki daha fazla tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden başında aslında üretime dayalı bir duyguyla hareket edilmesinden kaynaklanmaktadır.

Vurmalı çalgı özellikleri arasında az önce de bahsettiğimiz gibi derinin en sert olması sesini daha gür çıkması ve sağlarken aynı zamanda gevşek olması da daha alçak ve tiz bir ses çıkmasını sağlamaktadır. Timpani adlı vurmalı çalgı, vidaları ek olarak ayrıca özel bir germe yaptığı ve sistem tarafına yerleştirilmiş bu kadar sayesinde daha sağlam bir ses şiddeti sağlanmaktadır. Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda vurmalı çalgılar anlamında ve perküsyon grubu anlamında şunu söylemek gerekir ki çok çeşitli ve çok farklı şekilde vurmalı çalgılar bulunmaktadır.

Vurmalı Çalgı Fiyatları

Burada sizler de göreceğiniz üzere fiyatları konusunda da elbette ki birçok farklı vurmalı çalgı fiyat çeşidi karşımıza çıkmaktadır. Bu arada vurmalı çalgıların içerisinde çok farklı türleri bulunmaktadır. Bunların bazıları sadece elle çalınırken bazıları ekstradan takmak veya baget denilen tahta parçaları ihtiyaç duyabilir. Örneğin asma davul iki tarafından da değil gerilerek çalınan büyükçe bir vurmalı çalgı türüdür. Davul türünü kullanmak için bir tokmak ve ince bir çubuk kullanılır. Bu sayede tokmak ana ritmi verir ve çubuk ile de davulun üzerinden gerekli süslemeler yapılarak müziğin ahengi sağlanmış olur. Bu bahsettiğimiz türlerin dışında aynı zamanda kudüm, bateri, darbuka gibi çok zengin bir enstrüman biçimi olduğunu söylemek mümkündür. Bu anlamda vurmalı çalgılar konusunda birçok farklı enstrüman bulunmakta ve sizler de tercihinizi kendinize uygun olanını seçerek yapabilmektesiniz.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 43 44 45
Toplam 882 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 43 44 45

 Vurmalı Çalgılar - Vurmalı Çalgı Fiyatları

 

Vurmalı çalgılar konusunda karşımıza birçok farklı seçenek çıkmaktadır. Elbette burada ritim duygusunun iyi olması veyahut da kolay öğrenilmesi gibi özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Türk geleneklerinde de olan birçok farklı vurmalı çalgı olduğu gibi aynı zamanda ağırlıklı olarak Arap geleneklerinden gelen vurmalı çalgılar günümüzde çok kullanılmaktadır.

 

Hatta vurmalı çalgı konusunda günümüzde artık şirket içi dayanışma ve çalışmalar açısından da farklı organizasyonlar yapılmaktadır. Örneğin perküsyon üzerine veya trampet üzerine yapılan birçok çalışma bulunmakta. Hatta okullarda trampet ile bando takımları ve ekipleri kurularak hem ekip çalışması hem de arkadaşlık duygusu ve ön planda çıkartılmaktadır. Birçok yerde psikolojik hastalara da tedavi amacıyla son olduğu bilinmektedir.

 

Vurmalı Çalgı Fiyatları Ne Kadardır?

 

Çok geniş bir perspektifte olduğu için net bir fiyat söylemek şu anda yanlış olacak ancak vurmalı çalgı fiyatları konusunda sizler de birçok farklı seçeneği ulaşabiliyorsunuz. Elbette burada örneğin komplike hazırlanmış bir bateri ile bir darbukanın arasında birçok fark bulunmaktadır.

 

Hatta günümüzde yapılan vurmalı çalgı çeşitleri arasında perküsyon ve orf çalgıları olarak geçen birçok farklı çalgı çeşidi de bulunmaktadır. Özellikle Arap geleneklerine ve Afrika geleneklerine bağlı olarak çalınan farklı vurmalı çalgı çeşitleri ile birlikte aslında müzik aletleri açısından en geniş kapsamlı olarak hazırlanan ve sunulan çalgı sistemidir denilebilir. Bu anlamda vurmalı çalgı fiyatı denildiği zaman aklınıza tek bir ürünün değil birçok farklı çeşit ve donanım hakkında detaylı gelmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak ancak sizler de tercihi yapabilirsiniz.

 

Vurmalı Çalgı Nasıl Seçilir?

 

Aslında vurmalı dediğimiz çalgı grubu ağırlıklı olarak ritim duygusuna dayanmakta ve buna göre işlem görmektedir. Bu bağlamda ucuz vurmalı çalgı denildiği zaman aklımıza kötü bir çalgı gelmesin. Bunların arasında ufak tefler veya darbukalar da bulunmaktadır. Elbette ki fiyat konusunda seçenek sizlere kalmıştır. Eğer bütçenize uygun bir ürün arıyorsanız düşük bütçeli veya yüksek bütçeli olarak sizler de ürün tercih edebilirsiniz. Ucuz vurmalı çalgılar grubunda olan çalgılarla az önce de bahsettiğimiz gibi komplike hazırlanmış bateri grupları elbette ki bir olmamaktadır. Ancak sizler de kendi bütçenize uygun kesinlikle bir ürün bulabilir ve kendinize bir farklılık oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.