Yaylı Çalgı Aksesuarları Fiyatları ve Modelleri

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 24 25 26
Toplam 520 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 24 25 26

Yayın tel üstünden kaydırılmasıyla ve titreşimle ses oluşturabilen çalgılara, yaylı çalgılar adı verilmektedir. Keman, çello, kontrbas ve viyola bilinen başlıca yaylı çalgılardır.

 

 Keman Parçaları ve Aksesuarları

 

            Yaylı çalgıların düzgün bir şekilde çalınabilmesinin sağlanması amacıyla bazı yaylı aksesuarlar parçalar kullanılmaktadır. Keman yayı, keman yastığı, keman burgusu, keman eşiği, keman kutusu, keman kuyruk bağı, keman susturucu ve keman manyetiği, önemli bir yaylı çalgı olan kemanın başlıca ihtiyaç duyabileceği aksesuarlardandır.

 

            Su geçirmez ve kilit yapıda olması tercih edilen keman kutuları, kemanın sağlam kalabilmesi ve taşınabilmesi açısından önemli aksesuarlardandır. Farklı özellikte ve modelde üretilen keman kutuları, kişilerin ihtiyaçları ve zevklerine hitap edebilecek şekillerde tasarlanmaktadır.

 

            Evde yapılan keman çalışmalarında ses seviyesini makul bir ölçüde tutabilmek için üretilen keman susturucular, kemandan yumuşak sesler çıkmasına yardımcı olmaktadır. Keman susturucu, özellikle evde keman çalışması yapanların en çok ihtiyaç duyduğu aksesuarlardan bir tanesidir.

 

 Viyola Parçaları ve Aksesuarları

 

            Yaylı çalgılardan bir diğeri olan viyola, şekil olarak kemana benzeyen ancak; kemandan daha büyük olan bir müzik aletidir. Can alıcı bir ses rengi olan viyolanın susturucu, tel, kuyruk, yastık, arşe başta olmak üzere çeşitli yaylı aksesuarlar parçalar kullanılmasına ihtiyacı vardır.

 Kemanda olduğu gibi viyolanın da sağlam bir şekilde taşınabilmesi ve saklanabilmesi için mutlaka bir saklama kutusunun olması gerekmektedir. Viyola telleri ve diğer parçalar ise, ihtiyaç durumlarında kolayca temin edilebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.